Hacker Çaldığı Milyonlarca Dolar Kripto Parayı Borsaya İade Etti!

Hacker Çaldığı Milyonlarca Dolar Kripto Parayı Borsaya İade Etti!
Kripto para borsaları, son zamanlarda tahmin edilenden çok fazla hackleniyor. Bu durum elbette pek çok yatırımcıyı olumsuz etkiliyor. Aynı zamanda borsaların...

Kripto para borsaları, son zamanlarda tahmin edilenden çok fazla hackleniyor. Bu durum elbette pek çok yatırımcıyı olumsuz etkiliyor. Aynı zamanda borsaların başı da belaya girmiş oluyor. Çünkü vaat ettikleri üzere yatırımcıların kripto paralarını koruyamamış oluyorlar. Ancak Poly Network'un yaşadığı olay fazlasıyla ilginçti. Poly Network, 600 milyon dolar değerinde dijital parayı çaldırmıştı. Kripto paralar bir hacker tarafından ele geçirilmiş ve daha sonra o kişiye ulaşılmıştı. Hacker, parayı iade edeceğini belirterek borsayı sevindirmişti. Şimdi ise paranın iadesi konusunda çalışmalar sürüyor.

Hacker Kripto Parayı Geri Veriyor!

Poly Network, büyük bir yükten kurtulacak. Şirket, hackerin kripto paraları geri vermesiyle rahatlayacak. Şirkete gelecek olan Ethereum, Doge Coin ve Binance Coinler transfer aşamasında. Yakın zamanda şirketin yapacağı açıklama ile pek çok yatırımcı parasını kurtaracak. Ancak henüz 33 milyon dolarlık bir eksik bulunuyor. Şirketin bu eksiği tamamlaması halinde tüm kullanıcıların içi rahat edebilir.

Hataları Bulana Ödül Verilecek!

Poly Network'un bu sorundan ders çıkardığı ve hataları bulacak kişilere 500 bin dolarlık ödül havuzundan ödeme yapacağı öğrenildi. Ödeme havuzunu geliştiren şirketin beyaz şapkalı hackerlara karşı iyi davranış sergilediği görüldü. Aynı zamanda şirketi hacklemeyi başaran kişiye iş dahi teklif edildi. Tüm bu gelişmeler dahilinde Poly Network büyük çapta bir önlem alacağa benziyor. Kullanıcılar, yaşanan bu sorundan ötürü kripto para borsasına eskisi kadar güvenemese de zaman içerisinde bu güvenin sağlanacağı düşünülmekte. Şimdilik çalışmalar sürüyor ve şirket yakında çok daha sağlam bir şekilde karşımıza çıkabilir. Kripto paralara olan ilginin arttığı son zamanlarda güvenilir şirketleri tercih etmekte fayda var. Dünya çapında faaliyet gösteren şirketlerin kolay kolay güvenlik sorunuyla karşılaşmadığı öğrenildi.

Hacker Poly Network'te İşe mi Başlayacak?

Öte yandan hackerlık yapan kişinin şirkette işe başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. Kimliğinin deşifre edilmesiyle tutuklanma riski dahi bulunan kişinin bu riski alıp almayacağı yakında görülecek. Poly Network'un şikayetçi olmayarak kendisine iş fırsatı sunacağı bilinmekte. Eğer teklifi kabul ederse milyonların şaşıracağı ve gündemden düşmeyecek önemli bir gelişme olacaktır.

Çaldığı Parayı Fazlasıyla İade Edecek!

İlginç bir gelişme ise hacker tarafından gelen açıklamayla ortaya çıktı. Çaldığı parayı fazlasıyla iade edeceğini belirten hacker, böylelikle Poly Network'e olan minnettini göstermiş olacak. Şirketin kendisine ödül teklif etmesi nedeniyle bu hamleyi yapacağını vurguladı. Bakalım gerçekten de sözünde duracak mı? Çünkü paranın tamamını vermeme gibi bir ihtimal de bulunuyor. Önümüzdeki günlerde tüm gelişmeler ortaya çıkacaktır. Şimdilik transfer işlemlerinin tamamlanmasını beklemeliyiz.

Son Haberler