Harmony OS 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı, Kararlı Güncelleme Artık Yaklaşık 100 Cihaz İçin Mevcut

Harmony OS 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı, Kararlı Güncelleme Artık Yaklaşık 100 Cihaz İçin Mevcut
Huawei, Harmony OS adı altında kendi mobil işletim sistemini dünyaya tanıttı. Haziran ayında, şirket CEO'su 100 modelin kararlı varyantı alacağına söz...

Huawei, Harmony OS adı altında kendi mobil işletim sistemini dünyaya tanıttı. Haziran ayında, şirket CEO'su 100 modelin kararlı varyantı alacağına söz verdi ve Çin medyasına göre bu dönüm noktası hemen köşede.

Bugün, şirket 70 milyon cihazın Harmony OS'ye geçişini kutladı ve raporlar ayrıca "yaklaşık" 100 modelin güncelleme için uygun olduğunu iddia etti.

Kullanıcılar Nisan ayından bu yana HarmonyOS'a geçebildiler, ancak ilk büyük parti 2 Haziran'a itildi. 70 milyona üç aydan kısa bir sürede ulaşıldı ve bu öncelikle Çin'deki Huawei ve Honor cihazları - işletim sistemi dünya çapında mevcut, ancak yalnızca az sayıda cihazda.

Beklentiler, partiye katılmak için daha da fazla cihaz ve 2016'da tanıtılan Mate 9 serisine kadar uzanıyor. Huawei ayrıca, depolama alanının fiziksel olarak yükseltilmesi de dahil olmak üzere, kullanıcıların diğer telefon üreticilerine geçmesini engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Son Haberler