HarmonyOS 2.0 90 Milyon Kullanıcıya Ulaşıyor

HarmonyOS 2.0 90 Milyon Kullanıcıya Ulaşıyor
Huawei, HarmonyOS 2.0 için iddialı bir hedef belirledi. Yıl sonuna kadar 300 milyon cihaza ulaşmak. Bu büyük bir rakam, ancak yeni işletim sistemi hızla...

Huawei, HarmonyOS 2.0 için iddialı bir hedef belirledi. Yıl sonuna kadar 300 milyon cihaza ulaşmak. Bu büyük bir rakam, ancak yeni işletim sistemi hızla genişlediğinden imkansız görünmüyor: Haziran başında 10 milyon, Ağustos sonunda 70 milyon ve günler sonra 20 milyon kullanıcı daha vurdu.

Bu da toplamı 90 milyona getiriyor. Tamam, bazı şeyleri açıklığa kavuşturmalıyız. İlk olarak, bu sayılar aslında HarmonyOS çalıştıran cihazları sayar, bu da kullanıcılara bire bir karşılık gelmeyebilir (yani birinin birden fazla cihazı olabilir). Yine de, bu oldukça etkileyici.

Ayrıca toplam 300 milyonun 100 milyonu üçüncü taraf cihazlar olacak, dolayısıyla bunlar Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğer akıllı cihazlar olacak. Bu hala uzun bir yol bırakıyor, ancak gördüğünüz gibi evlat edinme hızla büyüyor.

Peki Huawei nasıl oldu da bir haftadan kısa sürede 20 milyon cihaz ekledi? Şirket, yeni HarmonyOS cihazlarının Android'den dönüştürülenlere karşı bir dökümünü açıklamadı, ancak tahminimiz bu 20 milyonun çoğunun Harmony'ye geçiş yapan eski cihazlar olduğu yönünde.

İşletim sistemi, Ağustos ayı başlarında 65 Huawei ve Honor cihazında desteklendi ve bu sayı ayın sonunda "yaklaşık 100"e ulaştı. Ve desteklenmekle, yazılımın hazır olduğunu kastediyoruz, mutlaka kullanıcılara sunulmuş olması gerekmiyor.

Şu anda, HarmonyOS ürün yazılımı yaklaşık 56 eski Huawei ve Honor için piyasaya sürüldü, daha birçoğu hala beklemede. Bu sürümler gruplar halinde gerçekleşir, bu da aktif cihaz sayısındaki bu ani sıçramalara neden olur.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu'ya göre, her saniye sekiz yeni HarmonyOS 2.0 cihazı çevrimiçi oluyor.

Son Haberler