HarmonyOS Hızlı Yükselişini Sürdürüyor: Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı

HarmonyOS Hızlı Yükselişini Sürdürüyor: Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı
Huawei'nin HarmonyOS 2.0'ı 90 milyon kullanıcıya ulaştı, şimdi şirket başka bir dönüm noktasına ulaştı. 100 milyon cihaz şirket içi işletim sistemine...

Huawei'nin HarmonyOS 2.0'ı 90 milyon kullanıcıya ulaştı, şimdi şirket başka bir dönüm noktasına ulaştı. 100 milyon cihaz şirket içi işletim sistemine güncellendi. Bu cihazlar daha önce Android kullanıyordu, ancak sahipleri bunu geride bırakmayı seçti.

Huawei şu anda Android'den Harmony'ye güncellemelerin 6. dalgası için beta test kullanıcıları alıyor. Harmon kullanıcılarının sayısının bu kadar aniden yükselmesine neden olan bu güncellemelerdir. Şirket, 2022'ye kadar devam edecek bir süreç olan 100 kadar cihazı geçiş yapmayı planlıyor.

Şu anda toplam 106, 75'i P40, Mate 40 ve Mate 30 serisi gibi telefonlar. P20 ve Mate 10 serisi gibi daha eski amiral gemilerinin yanı sıra nova 5i ve 4e kısa süre önce partiye katıldı. Huawei, daha fazla cihaz için dahili bir test yürütürken genel beta testine daha fazla model ekliyor.

100 milyon rakamının yalnızca Huawei OS'ye güncellenen cihazları saydığını, işletim sistemini kutudan çıkaran daha yeni telefonlar, tabletler ve akıllı saatler olduğunu unutmayın. Ayrıca HarmonyOS, diğer akıllı cihazlara (örneğin TV'ler) ve IoT gadget'larına güç sağlar, en son eklenen (bir saat önce) bir lazer yazıcıdır.

Harmony, bir işletim sisteminden çok bir platformdur, ana hedeflerinden biri çeşitli cihazlar arasında kolay bağlantı sağlamaktır. Üçüncü taraf üreticiler, uyumlu cihazlar oluşturmak için HarmonyOS Connect markasına dahil olabilir.

Son Haberler