Hellblade: Senua's Sacrifice Xbox Series X/S İçin Optimize Edildi; İşte Detaylar

Hellblade: Senua's Sacrifice Xbox Series X/S İçin Optimize Edildi; İşte Detaylar
Güncellemenin bir parçası olarak, yeni donanımda doku çözünürlüğü, parçacık kalitesi, çizim mesafesi ve ayrıntı düzeyi iyileştirildi. Oyuncular...

Güncellemenin bir parçası olarak, yeni donanımda doku çözünürlüğü, parçacık kalitesi, çizim mesafesi ve ayrıntı düzeyi iyileştirildi. Oyuncular ayrıca ilk kez kampanyadan bir bölüm seçip oradan tekrar oynatabilecekler, bu çok istenen bir özellik. Ama en önemlisi, DirectX Raytracing artık yansımaları zenginleştiren bir özellik.

Oyuna atlayan Xbox Series X|S sahipleri artık oyunu deneyimlemek için üç seçenek bulacak: Performans, Çözünürlük ve Zenginleştirilmiş.

X Serisi'nde Performans modu, ışın izleme yok, 1080p'ye kadar dinamik çözünürlük ve oyun 120FPS'de çalışacağı anlamına geliyor. Çözünürlük seçeneği ayrıca ışın izlemeyi devre dışı bırakır ancak oyunu 60FPS'de dinamik 4K çözünürlükte çalıştırır. Zenginleştirilmiş mod, ışın izlemeyi mümkün kılar ve 30FPS'de dinamik 4K çözünürlükte görüntüler.

Bu arada, Series S'de Performans modunda ışın izleme yok, 60FPS ile 1080p'de oynuyor. Çözünürlük modu ışın izlemeyi bir kez daha devre dışı bırakır ancak çözünürlük 30FPS ile 1440p'ye atlar. Son olarak, Enriched on the Series S, 1080p çözünürlükte ışın izlemeyi mümkün kılar ve oyunu 30FPS'de çalıştırır.

Ninja Theory'den Will Potter bir röportajda yeni güncelleme hakkında şunları söyledi:

"Senua'nın yolculuğu sinematik bir deneyim, bu nedenle görsel iyileştirmeler gerçekten sürükleyiciliği artıracak ve Helheim dünyasını daha önce konsolda yapamadığımız bir şekilde hayata geçirecek. Işın izlemeli yansımalar, filme yeni bir derinlik katıyor. Hela'nın topraklarının meşalelerle aydınlatılmış geçitlerinden Batık Sahili'nin dramatik sahillerine kadar ortamlar."

Hellblade: Senua's Sacrifice on Xbox Series X|S için yapılan bu ücretsiz güncelleme, QLOC desteğiyle geliştirildi, bu nedenle endişeli hayranlar için Ninja Theory, Xbox olarak şirket içinde yaptığı Senua's Saga: Hellblade II'deki geliştirmeyi söyledi. özel platform, yavaşlatılmadı.

Lansman tarihi belirtilmemiş olsa da aynı özelliklere sahip bir PC güncellemesi de çalışmalar arasında. Ninja Theory, geliştirmeleri diğer platformlara getirme planlarının olmadığını da ekledi, bu da PlayStation 5'tekiler için kötü haber.

Son Haberler