Huawei Çerçevesiz Telefon Modelinden İlk Görüntüler Yayınlandı!

Huawei Çerçevesiz Telefon Modelinden İlk Görüntüler Yayınlandı!
Huawei kısa süre önce çerçevesiz ve ekran gövde oranı yaklaşık %100 olan bir telefon için patent başvurusunda bulundu. Bu haber kullanıcıları fazlasıyla heyecanlandırmıştı…

Huawei hamle yapmaya devam ediyor

2019 yılında ABD tarafından kara listeye alınmadan önce akıllı telefon sektöründeki en başarılı işletmelerden biri olarak kabul edilen Huawei, yaptırımların yarattığı yıkımın yaralarını sarmak için çok çalışıyor. Bu süreçte Amerika Birleşik Devletleri'ne olan bağımlılığını azaltmak için HarmonyOS işletim sistemini yayınlayan şirket, son dönemde kısıtlamalardan kaynaklanan işlemci sıkıntısını da gidermeye çalışıyor. Huawei, 2020 yılında yıllardır çatısı altında faaliyet gösteren Honor'u satarak sektördeki pazar payını uzun zaman önce rakip üreticilere kaptırmıştı.

huawei-nova-4-2-902x570.jpg

Huawei çerçevesiz bir telefon üzerinde mi çalışıyor?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte butonlu telefonlar yerini dokunmatik ekranlı, parmak izi okuyuculu ve yüz tanımalı modellere bıraktı. Bu perspektifte, 2022 yılına kadar çerçeveli akıllı telefonların kullanımdan kaldırılacağı ve çerçevesiz ekranlı cihazların piyasaya sürüleceği öngörülmektedir. Huawei, yaptırımların gölgesinde çalışmaya devam etmesine rağmen, yakın zamanda tamamen çerçevesiz ve ekran gövde oranı neredeyse %100 olan bir telefonun patentini aldı. Patent görsellerinde cihazın ön kamerası görünmüyor. Ayrıca büyük ihtimalle bir ekran altı kamera veya bir pop-up kamera kullanılması bekleniyor. Akıllı telefonun ekranı dışında günümüz sürümleri arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Alttaki USB-C girişi, sağındaki ses seviyesi ve güç düğmesi gibi ayrıntılar da belirtilmiş durumda. Tabii ki Huawei'nin çerçevesiz bir akıllı telefon patentinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belli değil.

Huawei 5G için hazırlanıyordu

Huawei, cihazları için yeni bir etkinlik planlıyordu. Bu sırada yeni renkleri ve cihazlara 5G sunmak için akıllı bir yaklaşımı ortaya çıkaracaktı. Edinilen bilgilere göre Huawei, aksesuar olarak 5G cep telefonu kılıfı çıkarmayı planlıyor. Özetle, tam olarak adının gösterdiği şeyi yapmak istiyordu. 4G/LTE akıllı telefona 5G bağlantısı sağlayacaktı.

huaweinin-tamamen-cercevesiz-telefonundan-ilk-goruntuler-geldi-bdgsaqez-740x420.jpgHuawei

Huawei, 2012 itibariyle dünyanın en iyi ağ ve telekom ekipmanı üreticisi olarak Ericsson'u geride bırakmıştı. Eski bir askeri subay olan Ren Zhengfei, Huawei'yi 1987 yılında özel bir şirket olarak kurmuştur. Huawei'nin kuruluşundan bu yana ana hedefi, geniş bant ağ, hücresel ağ, ağ ekipmanı, yarı iletken, ağ ve telekomünikasyon cihazları üretmek olmuştur.

Son Haberler