Huawei HarmonyOS 2.0 İndirme Sayısı 100 Milyona Yaklaştı!

Huawei HarmonyOS 2.0 İndirme Sayısı 100 Milyona Yaklaştı!
Huawei, ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimden çok etkilenmişti. Satışları düşen şirket, işletim sistemi konusunda Google ile olası sıkıntılarla...

Huawei, ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimden çok etkilenmişti. Satışları düşen şirket, işletim sistemi konusunda Google ile olası sıkıntılarla uğraşmak istemedi ve kendi işletim sistemini kurdu. HarmonyOS, o günden bu yana gelişerek güçlendi. Kullanıcı sayısını ciddi ölçüde artıran HarmonyOS'un indirme sayısıyla ilgili son veriler paylaştı. Çinli dev teknoloji şirketinin adım adım istediği sonuca ulaştığı görülüyor. Henüz iki ay içerisinde bu kadar fazla indirmeye ulaşması şirket adına umut verici. Üstelik bu işletim sisteminde popüler uygulamalar da çalıştırılabiliyor. Haliyle kullanıcıların herhangi bir zorluk yaşayacağı düşünülmüyor. Yine de bazı uygulamalarla ilgili sıkıntı yaşanabilir.

HarmonyOS 2.0 Kaç Milyon İndirildi?

HarmonyOS 2.0'nın verilerine bakıldığında indirme sayısının 70 milyonu geçtiği açıklandı. Arayüzü oldukça kaliteli olan işletim sistemi, her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. Google lisans iptali gelişmesi sonrasında Huawei hızlı bir şekilde karar vermiş ve çalışmalara başlamıştı. Şu an ise HarmonyOS 2.0'ın 90'a yakın cihazda yüklü olduğu ifade ediliyor. Çeşidin bu kadar fazla olmasında Honor markalı telefon ve tabletlerin de büyük katkısı bulunuyor. Huawei, küresel anlamda çok büyük bir düşüş yaşadı. Hatta o kadar fazla düştü ki satış sayıları yıla göre kıyaslandığında ciddi bir fark oluştuğu görülüyor.

HarmonyOS 2.0 Özellikleri

HarmonyOS 2.0'ın sunduğu özellikler fazlasıyla beğenildi. Nedeni ise güvenli, uzun batarya ömürlü ve akıcı bir işletim sistem olması. Arayüzün hızlı çalışmasıyla beraber çeşitli güvenlik sorunlarına karşı etkili bir çözüm kaynağı sunuyor. Bu bakımdan HarmonyOS 2.0'ın önümüzdeki ay indirme sayısını daha da çok artıracağını söyleyebiliriz. Reklam çalışmalarını da hız kesmeden sürdüren şirket, ABD ile çeşitli sorunların çözülmesiyle satışlarını katlayabilir. Şu an için yediği ambargonun etkisinden kurtulabilmiş değil.

Xiaomi Huawei'yi Geçti!

Xiaomi, Huawei'n düşüşünden en fazla yararlanan şirket oldu. İki Çinli şirket arasındaki rekabet global piyasaları da etkiledi. Xiaomi, hızlı bir şekilde yükseldi ve yeni ürünleriyle gözde şirket haline geldi. Yalnızca Huawei değil Apple, Samsung ve OPPO karşısında da başarı elde etti. Pek çok şirket kullanıcısının yönü Xiaomi'ye çevrildi diyebiliriz. Bu performansla beraber birkaç sene içerisinde en fazla satış yapan teknoloji şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Akıllı telefondan tablete kadar pek çok alanda Xiaomi'nin yoğun çaba sarf ettiği ve güzel sonuçlar aldığı görüldü. 2021 yılında devam eden bu başarısını önümüzdeki sene de sürdürecek. Elektrikli araç yapımı konusunda dahi bazı çalışmalar devam ediyor. Ayırılan bütçe ise oldukça fazla. Milyar dolarlar bu bütçe için harcanacak.

Son Haberler