Instagram CEO'su Açıkladı! 2022'de Videolara Odaklanılacak

Instagram CEO'su Açıkladı! 2022'de Videolara Odaklanılacak
Instagram son zamanlarda Reels ve IGTV biçimindeki video içeriğine odaklanarak “sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması” imajını kaldırdı. Bu yıl...

Instagram son zamanlarda Reels ve IGTV biçimindeki video içeriğine odaklanarak “sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması” imajını kaldırdı. Bu yıl içerik oluşturucuların kısa ve uzun biçimli video içeriği oluşturmasına yardımcı olacak çeşitli yeni özelliklerin kullanıma sunulduğunu gördük. Şimdi, Meta'nın sahip olduğu sosyal medya platformu, CEO'su Adam Mosseri'nin şirketin 2022 önceliklerini sıraladığı gibi, video merkezli yaklaşımını (daha fazla yöne odaklanarak) sürdürmek istiyor.

Instagram Videoları İkiye Katlayacak

Mosseri, Twitter'da paylaştığı kısa bir video aracılığıyla Instagram'ın 2022'deki dört temel önceliğini ortaya koydu. Birincisi, tahmin edilebileceği gibi, video içeriği. Platform, videolara odaklanmayı ikiye katlamayı planlıyor; bu, Reels, IGTV ve hatta yayınlarından daha fazla video içerebilecek beslemesi için birden fazla yeni özellik görmeyi bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Video içeriğine odaklanma, Instagram'ın sadece bir phot0 paylaşım uygulaması olmadığını ve 2021'de olduğu gibi önümüzdeki yıl da video ürünlerini büyütmeyi hedeflediğini yineliyor.

Instagram'ın odaklanacağı bir diğer konu ise şeffaflık. Platform, kullanıcıların nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını istiyor ve insanların hizmet üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaları için daha fazla özellik sunabilir. Bu, platformun kullanılan algoritmalar ve sunduğu gizlilik özellikleri hakkında konuşma konusundaki son çabalarına ek olarak geliyor. Amaç, platformu daha güvenilir ve anlaşılması kolay hale getirmektir. Instagram'ın bu açıdan iyi çalışabileceğini ve hepimiz için çok daha güvenli bir yer sunacağını umuyoruz!

Uygulama ayrıca, Mosseri'nin belirttiği gibi mesajlaşma "birincil iletişim şekli" olduğundan, kullanıcıların daha iyi iletişim kurmaları için mesajlaşmaya odaklanacak. Video içeriğinden bahsettiğimiz için içerik oluşturucular da 2022'de Instagram için bir öncelik olacak ve onlar için de yeni özellikler bekleyebiliriz.

Son Haberler