Instagram Durum Özelliğini Duyurdu! Whatsapp'taki Özellik Instagram'da Kullanılacak!

Instagram Durum Özelliğini Duyurdu! Whatsapp'taki Özellik Instagram'da Kullanılacak!
Whatsapp'a damgasını vurmuş olan durum özelliği, yıllar sonra Instagram'da etkin hale geldi. Bundan sonra kullanıcılar, dilerlerse durumları hakkında bilgi...

Whatsapp'a damgasını vurmuş olan durum özelliği, yıllar sonra Instagram'da etkin hale geldi. Bundan sonra kullanıcılar, dilerlerse durumları hakkında bilgi verecekler. Tıpkı Meta'nın diğer uygulaması olan Whatsapp'taki gibi durumunuzu yazabileceksiniz. Otomatik mesajlar üzerinden de seçme şansınız olacak. Peki kullanıcılar bu yeni özelliği nasıl karşıladı? Pek çok kişinin merak ettiği ve sonucunu merak ettiği durum özelliğine dair detaylar vereceğiz. Özellik nasıl kullanılır merak ediyorsanız Instagram'ın yeni güncellemesine dair çeşitli gelişmeleri açıklayalım. Instagram, bu yeni özellik neticesinde pek çok kullanıcısının ilgisini kazandı. Bir anda dünya teknoloji gündemine oturan bu gelişme, sosyal medyalar açısından büyük öneme sahip. Çünkü Twitter'ın da son zamanlarda bazı özelliklerle ilgili deneme yaptığı ve sonrasında o özellikleri kaldırdığı biliniyor. Emojilerle ilgili atılan bu adım sonrasında Instagram'dan şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Peki durum özelliği tam olarak ne anlama geliyor? Whatsapp'taki özellik ile aynı mı? İşte bu merak edilen sorular hızlı şekilde yanıt buldu. Çünkü şirketin az çok ne amaçladığı anlaşılıyor. Her ne kadar kafalar karışsa da basit bir özelliğin geldiğini söylemeliyiz.

Instagram Durum Özelliği Nedir?

Instagram durum özelliği, kişinin o an nasıl hissettiği ve genel olarak ne durumda olduğunu belirtmesi için geliştirilen bir özelliktir. Daha önce Whatsapp kullanmış iseniz bu özellikten haberdarsınızdır. Kullanıcılar, haberleri okuduktan sonra yeni güncellemeyle gelen bu özelliği nasıl kullanacaklarını araştırıyor. Oysa ki kullanılması oldukça basit. Sizler de durum eklemek istiyorsanız tıpkı Whatsapp'taki gibi bir kaç hamlede bunu gerçekleştirebileceksiniz. Şirket, aldığı önlemlerle beraber kullanıcıların deneyimine de önem vermekte. Dilerseniz yeni özelliğin nasıl kullanıldığına geçelim.

Instagram Durum Ekleme

Instagram hesabınızda durum eklemek istiyorsanız yapmanız gereken şey profilinize giriş yapmak. Profilinize girdiğinizde karşınıza çıkan Durum yazısına basınız. Daha sonra dilerseniz kendiniz dilerseniz de hali hazırda belirtilen yazılar ve emojilerden birini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel durumunuzu ifade etmiş olacaksınız. Etkileşim denildiğinde akla gelen sosyal medya uygulamalarından olan Instagram'ın bu yeni gelişmesi çok konuşulacak. Güncellemeyle gelen özellik, zaman zaman eleştiriliyor. Instagram'ın amacından saptığına yönelik çeşitli paylaşımlar dahi yapıldı.

Biyografi'den Farkı Yok!

Sosyal medya uygulamalarında yer alan biyografi özelliğinden pek de bir farkı olmadığı savunuluyor. Kullanıcılar, Twitter ve Instagram'daki "bio" olarak kısaltılan özellik ile durum özelliğinin eşdeğer olduğunu belirtti. Ancak Meta şirketi, bu güncellemeyi sürdürmekte kararlı. Bakalım önümüzdeki haftalarda kullanıcı deneyimi nasıl bir sonuç verecek. Çünkü kullanıcıların beğenmemesi dahilinde özelliğin kaldırılabileceği ifade ediliyor. Bu da Meta'nın kullanıcılara verdiği önemi bir kez daha göstermekte.

Son Haberler