Instagram, Görüntülü Sohbet Arayüzüne Facebook'un Avatarlarını Ekliyor

Instagram, Görüntülü Sohbet Arayüzüne Facebook'un Avatarlarını Ekliyor
Instagram, kullanıcıların Facebook avatarlarını kullanarak görüntülü sohbet yapmalarına izin vermek için çalışıyor.Sosyal ağın, bir şeyi nasıl...

Instagram, kullanıcıların Facebook avatarlarını kullanarak görüntülü sohbet yapmalarına izin vermek için çalışıyor.

Sosyal ağın, bir şeyi nasıl başarılı ve popüler hale getireceğine dair bir derse ihtiyacı yoktur. Fikirlerin büyük bir başarı ile karşılanması hiç de yabancı değil. Ancak, Facebook'taki herhangi birinin Avatarların ne kadar başarılı olacağını önceden tahmin ettiğinden şüpheliyim. Daha da önemlisi, Facebook da bu galibiyetin hedef kitlesine yakın bir yerden gelmediği gerçeğiyle başa çıkmakta muhtemelen zorlandı. Sosyal ağın gençleri ve genç yetişkinleri yeni Avatar trendini benimsemek yerine, sonunda Avatarlardan gerçekten zevk alan yetişkinler ve bebek patlamaları oldu. Esprili başlıklara ve memlere eklenen Minion resimlerine çok benzeyen Avatarlar da benzer bir takipçi kitlesine sahip olmaya başladı.

İlk etapta Avatarların ne olduğu sorulabilir. Avatarlar, Facebook'un kullanıcıların kişiselleştirilmiş çevrimiçi temsillerini, yani avatarları oluşturmalarına izin verme girişimleridir. Bunların tümü, avatarın ilişkili kullanıcısını en iyi şekilde temsil etmesi için bir dizi farklı yüz özelliği, ten rengi ve diğer ilgili aksesuarlarla kişiselleştirilebilir. Özelliğin Facebook genelindeki popülaritesi, WhatsApp ve Instagram'a aktarılmasına neden oldu. Instagram, ara sıra hikaye dışında Avatarların kullanımını gerçekten görmese de, WhatsApp'ın tüm resim kitaplığı yalnızca yeni cephane ile desteklendi.

Instagram'ın görüntülü sohbetlerine avatarlar eklemek, Facebook'un Avatarların ilk etapta tadını çıkarması beklenen demografiyle bir kez daha elini yakından denemesidir: gençler. Özelliğin kendisinin daha fazla genişleme veya süslemeye ihtiyacı olmamasına rağmen, kendisi için oldukça iyi bir performans gösterse de, ana şirket Meta, başarılı bir özelliğin tüm ilgili platformlarda en azından eşit derecede başarılı olmasını isterdi.

Avatarların görüntülü sohbete eklenmesi şu anda A/B beta testi altında olan bir özelliktir. Twitter kullanıcısı Hammod Oh tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, sosyal medya gazetecisi Matt Navarra tarafından da desteklendi. Söz konusu gelecek, konuştuğumuz gibi açıkça aylar uzakta olsa bile, gelecekte tüm bölgelerde geleceği görüyor olabiliriz.

Son Haberler