Instagram Hesabına Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek!

Instagram Hesabına Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek!
Instagram hesabınızda yalnızca mobil veya tablet üzerinden değil aynı zamanda bilgisayar üzerinden de fotoğraf yükleyebilirsiniz. Pek çok kişi bunun nasıl...

Instagram hesabınızda yalnızca mobil veya tablet üzerinden değil aynı zamanda bilgisayar üzerinden de fotoğraf yükleyebilirsiniz. Pek çok kişi bunun nasıl yapıldığını merak etti. Bilgisayar, son yıllarda Instagram için oldukça uygun bir platform haline geldi. Daha önce özel mesajlar dahi bilgisayar üzerinden atılamıyordu. Ancak şu an pek çok özellik bilgisayarlarda da mevcut. Ancak bazı konularda hala eksiklikler yaşanıyor. Fotoğraf yükleme konusunda bir işaret olmadığı için kullanıcılar ne yapacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizler de Instagram'ı bilgisayar aracılığıyla kullanıyor ve fotoğraf paylaşmak istiyorsanız o halde yapmanız gerekenlere bir göz atalım. Uzun zamandır insanlar fotoğrafları nasıl paylaşabileceğini merak ediyordu. Bu sorun tarih olsa da çözümü yine uğraştırıcı.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükle

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Google Chrome üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Geliştirici ekranları, yazılım desteği sayesinde farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir. Otomatik talimatlar verebilmek adına da önemli bir özelliktir. Ancak bizler yazılım kullanmadan Instagram'dan fotoğraf paylaşacağız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra klavyede bulunan F12 tuşuna basınız. Geliştirici hesabı açacak bu hamle ile farklı işlemler yapacağız. Daha sonra geliştirici ekranın sol üstünde mobil simgesi yer alıyor. Mevcut tarayıcıyı mobildeymiş gibi kullanmak için bunu seçiyoruz. Seçtikten sonra ekranın değiştiğiniz ve artık fotoğraf paylaşma ibaresinin geldiğini göreceksiniz. İşte bu noktadan sonra fotoğraf paylaşmak çok basit. F5 tuşuna basarak ekranı yenileyin ve tam anlamıyla mobil deneyimi yaşayın. Bu şekilde fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi yükleyebileceksiniz. Bu moddan çıkmak isterseniz de ekranı kapatıp bir daha açabilir veya yine F12 tuşuna basıp bu sefer bilgisayar simgesini seçebilirsiniz. Hızlı ve pratik yol olarak yalnızca bu var. Instagram'ın kullanıcıları biraz uğraştırdığı söylenebilir. Yine de ufak bir güncelleme ile bu sorundan tamamen kurtulma ihtimalimiz bulunuyor. Bakalım Facebook şirketi, bu konu hakkında detaylı bir çalışma gerçekleştirecek mi? Kullanıcılar, farklı bir yöntemin olup olmadığını da araştırıyor.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Paylaşılıyor mu?

Anlattığımız yöntem ile Instagram hesabınıza bilgisayarla giriş yaparak fotoğraf paylaşabilirsiniz. Biraz uğraştırıcı olsa da uygulama güncellenmedikten sonra bu yöntem işinizi fazlasıyla görecektir. Ancak yakın zamanda Instagram bu soruna da el atarak hızlı bir güncelleme ile bizi bu uğraştan kurtaracak. Şimdilik elimizden gelenin en iyisi bu. Dev sosyal medya şirketleri, mobil uygulamaya verilen önemin yanı sıra bilgisayar için de çeşitli güncellemeler yayınlıyor. Elbette güncelleme sıklığı mobil kadar fazla değil.

Son Haberler