Instagram Hesabınızı Nasıl Siler veya Devre Dışı Bırakırsınız?

Instagram Hesabınızı Nasıl Siler veya Devre Dışı Bırakırsınız?
Instagram, dünyanın en popüler resim ve video paylaşım platformlarından biridir. Aynı zamanda dünya çapında en çok indirilen uygulamalardan biridir. Ve...

Instagram, dünyanın en popüler resim ve video paylaşım platformlarından biridir. Aynı zamanda dünya çapında en çok indirilen uygulamalardan biridir. Ve burada makaraları, videoları, canlı videoları ve fotoğrafları paylaşan çok sayıda içerik oluşturucunun çalışma yeridir. Ancak, yeterince iyi bir şeye sahip olduğunuz ve ara vermek istediğiniz zamanlar vardır. Son zamanlarda, sosyal medyadaki ve özellikle Instagram'daki tüm bu vızıltı, yaşamları veya sadece tekmeler için fotoğraf ve videolarına yönelik beğeni ve görüntüleme sayısını artırmaya bağımlı olan birçok içerik oluşturucu arasında zihinsel sağlık sorunlarına yol açtı. Baskıyı azaltmak için şirket kısa süre önce, kullanıcıların beğenilerini ve görüntüleme sayılarını gizlemelerini sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özelliğin piyasaya sürüldüğünde içerik oluşturucular için işleri biraz kolaylaştırması bekleniyor. Ancak bu gerçekleşene kadar kullanıcılar, platformdan uzaklaşmak için Instagram hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakabilirler.

Instagram hesabı nasıl devre dışı bırakılır?

  • Adım 1: Bir bilgisayardan instagram.com'a giriş yapın.
  • Adım 2: Sağ üstteki profil resminize tıklayın ve Profil'e ve ardından Profili Düzenle'ye tıklayın.
  • Adım 3: Şimdi aşağı kaydırın, ardından sağ alttaki Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak'ı tıklayın.
  • Adım 4: Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz? seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin.
  • Adım 5: Ardından, şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı devre dışı bırakma seçeneği, yalnızca menüden bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra görünecektir.
  • Adım 6: Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak'a tıklayın.

Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram hesabınızı devre dışı bırakmak size yetmiyorsa ve platformdan tamamen çıkmak istiyorsanız işte size kolay bir rehber:

  • Adım 1: Bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan Hesabınızı Silin sayfasına gidin.
  • Adım 2: Hesabınızı neden siliyorsunuz? seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin.
  • Adım 3: Şifrenizi tekrar girin.
  • Adım 4: [kullanıcı adı] Sil'e tıklayın veya dokunun.

Instagram, hesap silme talebinizden 30 gün sonra Instagram hesabınızı ve bilgilerinizi sileceğini ve bundan sonra bilgilerinizi geri alamayacağınızı söylüyor. “Silme işleminin başlamasından sonra tamamlanması 90 gün kadar sürebilir. İçeriğinizin kopyaları, bir felaket, yazılım hatası veya başka bir veri kaybı olayı durumunda kurtarmak için kullandığımız yedekleme deposunda 90 günden sonra kalabilir.

Son Haberler