Instagram, Hizmet Kesintileri İçin Uygulama İçi Bildirimleri Test Ediyor

Instagram, Hizmet Kesintileri İçin Uygulama İçi Bildirimleri Test Ediyor
Tüm sosyal ağ uygulamalarını altı saatten fazla çevrimdışı duruma getiren büyük bir Facebook kesintisinden bir hafta sonra Instagram, kullanıcıları...

Tüm sosyal ağ uygulamalarını altı saatten fazla çevrimdışı duruma getiren büyük bir Facebook kesintisinden bir hafta sonra Instagram, kullanıcıları kesintiler veya diğer teknik sorunlar gibi "geçici sorunlar" konusunda uyaracak bildirimleri test ettiğini söylüyor.

Yeni uyarılar, diğer uygulama içi bildirimlerin yanı sıra kullanıcıların Etkinlik Akışında görünecek. Mesajlar, hikaye yüklemelerinin çalışmaması gibi belirli sorunları veya geçen hafta yaşanan iki kesinti gibi daha yaygın bir sorunu kullanıcılara bildirmek için kullanılabilir. Daha da önemlisi Instagram, kullanıcıları her sorun hakkında uyarmayı planlamadığını, ancak yaygın bir kafa karışıklığı kaynağı olabilecek sorunlar olduğunu söylüyor.

Instagram bir blog gönderisinde, “Her kesinti olduğunda bildirim göndermeyeceğiz, ancak insanların kafasının karıştığını ve yanıt aradığını gördüğümüzde, bunun gibi bir şeyin daha netleşmeye yardımcı olup olmayacağını belirleyeceğiz” dedi. . Şirket, özelliği ABD'de "önümüzdeki birkaç ay boyunca" test ettiğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca Instagram, uygulamasının kullanıcıları daha genel olarak “hesabınızda neler olup bittiği” konusunda uyarmak için yeni bir “hesap durumu” bölümünü de gösterdi. Instagram, kural ihlalleri nedeniyle kaldırılan gönderiler ve bir hesabın "devre dışı kalma riskiyle karşı karşıya olduğu" bildirimlerle başladığını söylüyor.

Instagram'a göre bu özellik, kullanıcıların bir gönderinin neden kaldırıldığını ve bir hesabı tamamen kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olup olmadığını anlamalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Uygulama, geçmişte bir gönderi etiketlendiğinde veya kaldırıldığında kullanıcıları bilgilendirmiş olsa da, şirket, insanlara hangi politikayı ihlal ettiklerini bildirmek konusunda her zaman iyi bir iş çıkarmadı. Gözetim Kurulu, Facebook'a defalarca kuralları kullanıcılara açıklama konusunda daha iyi bir iş yapması gerektiğini ve hesap durumunun tam da bunu yapmalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

Hesap durumu, uygulamanın daha Instagram'a özgü bir sorunu ele almasına da yardımcı olabilir: "shadowbanning" ile ilgili endişeler. Instagram, "önümüzdeki aylarda", insanlara "içeriklerinin Instagram'ın farklı bölümlerinde nasıl dağıtıldığını ve önerildiğini" bildirmek için hesap durumunu güncellemeyi planladığını söylüyor.

Son Haberler