Instagram, iOS 15 Sürümünde Yaşanan Ses Sorununu Giderdi

Instagram, iOS 15 Sürümünde Yaşanan Ses Sorununu Giderdi
Instagram, iOS uygulaması için iki can sıkıcı hatayı düzelten App Store'da bir güncelleme yayınladı. Yeni sürüm, iOS 15'te sesli hikayelerin olmamasına...

Instagram, iOS uygulaması için iki can sıkıcı hatayı düzelten App Store'da bir güncelleme yayınladı. Yeni sürüm, iOS 15'te sesli hikayelerin olmamasına ve iPhone 13 kullanıcıları için düzen sorunlarına neden olan hatayı düzeltti.

İlk iOS 15 beta sürümünden bu yana, iPhone zil sesi anahtarı sessiz moda ayarlandığında Instagram uygulaması artık sesli video oynatmıyordu. Kullanıcı sesi açmaya çalışsa bile Instagram akışında paylaşılan Hikayeler ve videolar sessiz kaldı. Neyse ki, Instagram uygulamasının 206.1 sürümü bu hatayı yamaladı.

Birden fazla kullanıcı, nihayet şirket tarafından düzeltilen bu sorundan şikayet ediyordu. Artık iPhone sessiz moddayken bile Instagram videolarının sesini olması gerektiği gibi dinleyebilirsiniz.

Instagram güncellemesi, ses hatasını düzeltmenin yanı sıra iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı düzen sorunlarını da gideriyor. Yeni çentik tasarımı nedeniyle Instagram uygulamasının üst çubuğu yanlış bir şekilde iOS durum çubuğunun altına yerleştirilmiş.

iPhone için Instagram uygulamasının en son sürümü App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur.

Son Haberler