Instagram, iOS İçin Hikayeleri Beğenme Yeteneği Üzerinde Çalışıyor

Instagram, iOS İçin Hikayeleri Beğenme Yeteneği Üzerinde Çalışıyor
Sızıntı yapan ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram, bir Hikayeyi beğenmenin yanı sıra birden çok kez beğenme yeteneği üzerinde çalışıyor....

Sızıntı yapan ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram, bir Hikayeyi beğenmenin yanı sıra birden çok kez beğenme yeteneği üzerinde çalışıyor. Bununla sosyal ağ, Hikayelere tepki veren kullanıcılar için yeni bir ölçüm planlıyor olabilir.

Bir gönderiyi beğenmek, Instagram metriği için çok önemlidir. Haziran ayında sosyal ağın başkanı Adam Mosseri, Instagram'ın algoritmasının nasıl çalıştığını paylaşmıştı.

Uygulamanın her bir parçası Feed, Keşfet, Reels insanların onu nasıl kullandığına göre uyarlanmış kendi algoritmasını kullanır. İnsanlar Hikayelerde en yakın arkadaşlarını aramaya eğilimlidir, ancak Keşfet'te tamamen yeni bir şey keşfetmek isterler. İnsanların onları nasıl kullandığına bağlı olarak, uygulamanın farklı bölümlerinde şeyleri farklı şekilde sıralarız.

Mosseri, blog gönderisinde bir gönderi, gönderiyi paylaşan bir kişi, kullanıcının etkinliği ve birisiyle etkileşim geçmişi hakkındaki bilgilerin algoritmanın düzgün çalışması için çok önemli olduğunu açıklıyor.

Hikayelerdeki beğenilerle Instagram, birden fazla beğeni için uzun süre basma yeteneği ile canlı yayında yaptığına benzer bir yaklaşım benimseyebilir.

Sadece bu değil, sosyal ağ, kullanıcılarına yukarı kaydırma hareketinin ortadan kalktığını ve yerini bir çıkartma bağlantısının alacağını bildirmeye başladı. Instagram'a göre, daha önce yukarı kaydırma hareketine sahip olan kişiler bu yeni çıkartma düğmesine sahip olacak.

Son Haberler