Instagram Kullanıcıları Artık Messenger'da Grup Sohbetlerine Katılabilir

Instagram Kullanıcıları Artık Messenger'da Grup Sohbetlerine Katılabilir
Facebook, Facebook ve Instagram arasındaki entegrasyonu derinleştirme çabalarını artırmaya devam ediyor. Bu sefer şirket, bir grupta hem Messenger hem de...

Facebook, Facebook ve Instagram arasındaki entegrasyonu derinleştirme çabalarını artırmaya devam ediyor. Bu sefer şirket, bir grupta hem Messenger hem de Instagram'dan kişilerle iletişim kurmak için gruplar arası uygulama iletişimi de dahil olmak üzere Facebook Messenger'da bir avuç güncelleme duyurdu.

Facebook'un açıklaması:

Bu güncelleme ile insanlar Instagram ve Messenger kişileri arasında grup sohbetleri başlatabilecekler. Bu uygulamalar arası grup sohbetlerinde, sohbet temaları ve özel tepkilerle sohbet deneyiminizi özelleştirmeye devam edebilirsiniz.

Facebook ayrıca, çapraz platform olup olmadığına bakılmaksızın tüm grup sohbetlerinin size kimlerin ulaşabileceği konusunda aynı kontrolleri sunacağını da not eder:

Size kimlerin ulaşabileceği konusunda yine aynı kontrollere sahip olacaksınız. İletim kontrolleriyle, Sohbet Listenize kimin ulaşacağına, kimin Mesaj İsteği klasörünüze gideceğine ve kimin size mesaj gönderemeyeceğine veya sizi arayamayacağına siz karar verirsiniz. Eğlenceli yeni özellikler eklemeyi seviyoruz, ancak bir numaralı önceliğimiz güvenliği ve gizliliği en üst düzeyde tutmaktır!

Apple, Facebook ayrıca grup mesajlarına yazma göstergeleri ekleyerek diğerlerinin ne zaman yazdığını görmenizi sağlıyor. Bu, yıllardır Apple'ı grup iMessages için benimsemeye çağırdığım bir özellik.

Facebook geçen yıl Facebook Watch videolarını arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak birlikte görüntülemenizi sağlayan SharePlay benzeri “Birlikte İzle” özelliğini kullanıma sundu. Bugün, arkadaşlarınızla birlikte doğrudan Instagram akışınızdan içerik izlemeyi desteklemek için bu özelliği genişletiyor.

Instagram DM'leri ayrıca anketler için destek ve temalar ve özel tasarımlar gibi bir avuç yeni "ifade ve kişiselleştirme aracı" ekliyor. Tüm ayrıntıları burada Facebook'un blog gönderisinde bulabilirsiniz.

Son Haberler