Instagram, Kullanıcıların Gönderileri İstediği Şekilde Görülmesini Sağlayan Özelliği Test Ediyor

Instagram, Kullanıcıların Gönderileri İstediği Şekilde Görülmesini Sağlayan Özelliği Test Ediyor
Instagram son zamanlarda mobil uygulamasında birkaç yeni özellik uyguluyor ve şimdi şirket, nihayet kullanıcıların sosyal ağın ana beslemesinde görmek...

Instagram son zamanlarda mobil uygulamasında birkaç yeni özellik uyguluyor ve şimdi şirket, nihayet kullanıcıların sosyal ağın ana beslemesinde görmek istedikleri gönderileri seçmelerine izin veren bir seçeneği test ediyor.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından Twitter'da ilk kez açıklandığı gibi Instagram, Ekim ayının sonundan bu yana yeni zaman çizelgesi ayarlarını gizlice test ediyor. Bu hafta şirket, bu gizli seçeneğe birkaç ayar daha yaptı, bu da seçeneğin hala halka açık bir sürüm için planlandığını gösteriyor.

Mevcut Instagram akışı, takip ettiğiniz hesaplardan yeni fotoğrafların bir karışımını ve ayrıca diğer hesaplardan önerilen bazı gönderileri gösterir. Bu yeni seçenekle kullanıcılar, yalnızca takip ettikleri kişilerin gönderilerini mi yoksa favori olarak işaretlenen hesaplardan mı görmek istediklerini seçebilecekler. Paluzzi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, zaman çizelgesi seçeneklerine sahip menünün nasıl görüneceğini gösteriyor.

Zaman çizelgesindeki değişikliklere ek olarak Instagram, canlı videoları iyileştirmek için de çalışıyor. Uygulama yakında canlı bir videoya moderatör ekleme seçeneği sunacak, şu anda yalnızca canlı yayını başlatan kullanıcı bunu yönetebilir. Bir moderatörün asıl amacı, başka bir dahili ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, canlı sunucunun yorumları yönetmesine yardımcı olmaktır.

Ne yazık ki, bu özelliklerin resmi olarak tüm Instagram kullanıcılarına ne zaman sunulacağı veya bir gün gerçekten kullanıma sunulup sunulmayacağı belli değil.

Son Haberler