Instagram, Kullanıcıların İşletme ve Konum Bilgilerini Bulmasına Olanak Tanıyan 'Harita Arama' Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Instagram, Kullanıcıların İşletme ve Konum Bilgilerini Bulmasına Olanak Tanıyan 'Harita Arama' Özelliğini Kullanıma Sunuyor
Instagram, platformunu işletmeler için bir merkez haline getirmek istiyor; bu nedenle, platformdaki işletme faaliyetlerini artırmak için sürekli olarak farklı...

Instagram, platformunu işletmeler için bir merkez haline getirmek istiyor; bu nedenle, platformdaki işletme faaliyetlerini artırmak için sürekli olarak farklı türde özellikler sunuyor. Son zamanlarda, sosyal ağ Avustralya ve Yeni Zelanda ülkesinde 'Harita Arama'yı kullanıma sundu. Bu, kullanıcıların konumu, ayrıntıları ve o yerdeki kişilerin etiketlenmiş gönderilerini bulmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca, kullanıcıların bu platform aracılığıyla işletmelerle bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır.

Bu özelliğin kullanılabilirliğine sahip olan kullanıcılar, keşif sekmesinin üst tarafında harita işaretini göreceklerdir. Bu seçeneğe dokunarak, kullanıcılar en son 'Harita Arama' görünümünü alacaklardır. Ayrıca çeşitli kafeteryalar, oteller, satış noktaları ve çok daha fazlasını ana hatlarıyla belirtecektir. Konum işaretlerinden herhangi birine tıkladığınızda şişecek ve iş alanı hakkında kapsamlı bilgiler gösterecektir.

Markalar için çalışma saatleri, fiyat detayları, yer ve profil linki ve o alanla işaretlenmiş ilgili gönderi yer alacaktır. Ancak işletmeler şu ana kadar platformdaki fiyatlandırma detaylarını açıklamadı. Uygulamadaki işletmelerin profilinde oluşturulabilir. Instagram, işletmelere ürünleri için fiyat aralığını seçme fırsatı verecek. Kafeterya ve restoranlarda her öğün için bu fiyat gösterilecektir. Sinema gibi eğlence işletmeleri için bilet miktarını gösterecektir. Bu yeni katılımın işletmeler, kullanıcılar ve platform arasındaki bağlantıyı da artıracağına şüphe yok.

Platform, yayın içi satış noktaları, işletmelerin platformda büyümesine yardımcı olacak reklam seçenekleri de dahil olmak üzere birçok başka özelliği zaten tanıttı. Instagram'a göre, her ay iki yüz milyondan fazla işletme platform üzerinden çalışıyor. Platformda aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcı var ve bunların %90'ı en az bir markayı takip ediyor. En son olasılık, Snapchat'teki haritaların neredeyse aynı şekilde çalışan özelliğine oldukça benziyor. Snapchat, bu özelliği bu yılın Temmuz ayında 'Yerlerim' olarak platforma dahil etti.

Instagram ayrıca konum hikayeleri seçeneğini de geri getiriyor. O yeri etiketleyen herkese açık hikayeler de haritada kıvrımlı bir resim ve üzerindeki renkli daire şeklinde gösterilecektir. Ayrıca buna tıklayabilir ve ardından o belirli konumdaki kişilerin genel hikayelerini de görebilirsiniz. Platform, yanıltıcı bilgilerin yayılmasını kontrol edebilmesi için önceki yılın son çeyreğinde Amerika'daki seçimler nedeniyle konum hikayeleri özelliğini sonlandırdı.

Son Haberler