Instagram, Kullanıcılarından Zorunlu Olarak Doğum Günü Tarihlerini İstemeye Başladı

Instagram, Kullanıcılarından Zorunlu Olarak Doğum Günü Tarihlerini İstemeye Başladı
"Gençler için daha güvenli, daha özel deneyimler" yaratmak için Facebook bugün, Instagram'ı kullanmaya devam etmek için insanların doğum günü bilgilerini...

"Gençler için daha güvenli, daha özel deneyimler" yaratmak için Facebook bugün, Instagram'ı kullanmaya devam etmek için insanların doğum günü bilgilerini güncellemeleri gerektiğini söyledi.

Facebook, 13 yaşından küçük çocuklar için Instagram oluşturma planlarını başlatalı epey oldu. Bu "yeni deneyim" henüz gerçeğe dönüşmemiş olsa da şirket, Instagram'ın "doğru yaş grubuna doğru deneyimleri" sunmasını sağlamak için güvenlik araçları oluşturuyor. ”

Örneğin Mart ayında Instagram, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen 18 yaşından küçük kişilere mesaj gönderemeyeceğini açıklamış ve Temmuz ayında Facebook, 16 yaşından küçük kişilere ait yeni hesapları gizli bir ortama geçirmeye başlamıştır.

Şimdi Facebook, doğum günü bilgilerinizi Instagram ile henüz paylaşmadıysanız, uygulamayı açtığınızda bu verileri sağlamak için birkaç kez bir bildirim göreceğinizi söylüyor. Bunu yapmazsanız, Facebook Instagram'ı kullanmaya devam edemeyeceğinizi söylüyor.

Bize doğum gününüzü belli bir noktaya kadar vermediyseniz, Instagram'ı kullanmaya devam etmek için paylaşmanız gerekir. Bu bilgiler, gençleri korumak için geliştirdiğimiz yeni özellikler için gereklidir.

Facebook ayrıca doğum gününüzü soran gönderilere siz görmeden önce uyarı ekranları ekleyeceğini söylüyor.

Bu ekranlar yeni değil ve onları hassas veya rahatsız edici olabilecek gönderilerde zaten gösteriyoruz, ancak şu anda bu gönderileri görüntülerken doğum gününüzü sormuyoruz. Şimdi, daha önce bizimle paylaşmadıysanız bu ekranlardan bazılarında doğum gününüzü sormaya başlayacağız.

Facebook, bazı kişilerin şirkete yanlış doğum günü verilerini vermek isteyebileceğini ve bu nedenle bunu ele almak için yeni sistemler geliştirdiğini açıklıyor.

Geçenlerde paylaştığımız gibi, “Doğum Günün Kutlu Olsun” gönderileri gibi şeylere dayanarak insanların kaç yaşında olduğunu tahmin etmek için yapay zeka kullanıyoruz. Gelecekte, birisi bize belirli bir yaşın üzerinde olduğunu söylerse ve teknolojimiz bize aksini söylerse, onlara yaşlarını doğrulamak için bir seçenekler menüsü göstereceğiz. Bu çalışma hala erken aşamada ve daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Facebook'un sosyal ağ uygulamasını kullanmaya devam etmek için Instagram'da doğum günü bilgilerinizi istemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son Haberler