Instagram, Mağazalar Bölümüne Global Olarak Sponsorlu Yazılar ve Reklamlar Ekliyor

Instagram, Mağazalar Bölümüne Global Olarak Sponsorlu Yazılar ve Reklamlar Ekliyor
Açık konuşmak gerekirse; bu kaçınılmazdı. Popüler bir çevrimiçi topluluğun olduğu her yerde, tüm şekil ve formlardan para kazanma bunu takip edecektir....

Açık konuşmak gerekirse; bu kaçınılmazdı. Popüler bir çevrimiçi topluluğun olduğu her yerde, tüm şekil ve formlardan para kazanma bunu takip edecektir. Elbette, Instagram ilk başta temel Mağazalar sekmesine bağlı kalmaktan mutluydu, ancak sonunda reklamlar şimdi olduğu gibi batacaktı. Her iki durumda da, dalıyoruz. Mağazalar, Instagram'ın 2020'de hiper rekabetçi, ancak çok kazançlı e-ticaret ortamına ayak uydurma girişimi olarak duyurduğu bir konseptti. Aslında, sosyal medya platformu bir bütün olarak e-ticaret girişimlerini desteklemekle çok meşguldü.

Uygulanması akıllıca bir iş modeli. Özellikle öyle, çünkü mevcut etkileyici kitlenin çoğu Instagram'da büyük hayran kitlesine sahip. Bu etkileyicilerin ve ünlülerin satacakları kendi ürünleri var. Markalar ayrıca yatırım yapmak için başka bir çevrimiçi girişimden hoşlanırlar. Sonuç olarak Shops, Instagram ve ana şirket Facebook için çok karlı bir girişimden başka bir şey değildi. Shops'un zaten ticari bir mekan olduğu göz önüne alındığında, Instagram'ın normal ücretinin dışındaki reklamların eklenmesi, ortalama bir kullanıcı için can sıkıcı görünebilir. Her halükarda, Hikaye reklamlarına alışırsak, hemen hemen her şeye alışacağız.

Mağazaların reklam özelliği, Ağustos ayının başlarında ABD'den başlayarak bir süredir özel beta testi altındaydı. Bununla birlikte, iş modeli biraz yavaş olmasa da sabit bir oranda ivme kazanıyor. Instagram'ın ekran ızgaraları kullanımı, kullanıcılara hem net bir görünüm hem de seçenekler arasında oldukça hızlı kaydırma kolaylığı sağlayarak hiç bu kadar kullanışlı olmamıştı.

Ayrıca şunu da okuyun: Instagram, “Link Sticker”a basmayı planlıyor ve hikayelerdeki olağan yukarı kaydırma özelliğinden kurtulacak

Instagram, Mağazalar'ı Fenty Beauty, JNJ Gifts ve DEUX gibi bir dizi tanınmış markayla denedi. Ayrıca, ünlüler ve etkileyiciler gibi bireylerin yanı sıra giderek daha fazla markaya daha fazla şubeleşmek ve hitap etmek istiyor. Ve eğer dürüst olursak, yapmak için doğru hareket bu. Pandemi, ana akım kabullerinin hızını artırdığı için çevrimiçi mekanlar giderek daha popüler hale geliyor. Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformları, ürünleri öne çıkarmak için aktif olarak videolara ve fotoğraflara güvenme avantajına bile sahiptir. İşlemlerin bir sonraki adımı: çevrimiçi dünyaya geçmek.

Son Haberler