Instagram, "Rage Shake" Adlı Özelliğini Duyurdu

Instagram, "Rage Shake" Adlı Özelliğini Duyurdu
Instagram, son zamanlarda platforma faydalı özellikler eklemek için çalışıyor ve en son iyileştirmeler iOS için uygulamaya geliyor. 9to5Mac haberine göre,...

Instagram, son zamanlarda platforma faydalı özellikler eklemek için çalışıyor ve en son iyileştirmeler iOS için uygulamaya geliyor. 9to5Mac haberine göre, Instagram başkanı Adam Mosseri tarafından iki yeni özelliğin duyurulduğunu bildirdi. Birincisi, bir Carousel'den bir fotoğraf silme yeteneği ve ikincisi, bir sorunu bildirmek için bir "Öfke Sarsıntısı" işlevidir.

iOS'ta Instagram, bir sorunu bildirmek için Rage Shake'i ve Carousel fotoğrafının silinmesini sağlıyor

Önce bir Carousel'den fotoğraf silme olasılığından bahsedelim. Adam Mosseri, bu özelliğin bir süre önce kullanıma sunulması gerektiğini ve merakla beklendiğini ve nihayet gün yüzüne çıktığını açıklıyor. Bununla, Instagram'da daha önce yayınlanmış bir atlıkarıncadan bir fotoğrafı silebilirsiniz.

"Düzenle" düğmesinin yeni bir çöp kutusu simgesi olacaktır. Fotoğrafı dönenceye geri almak isteyip istemediğinize karar vermek için 30 gününüz olacak; değilse, kalıcı olarak silinecektir.

Öte yandan, fotoğrafı kaybetmek istemiyorsanız, seçilen fotoğrafları hariç tutmak yerine tüm döngüyü arşivleyebilirsiniz. Arşivleme, fotoğrafları geri istediğinize karar verirseniz, her zaman beslemeye geri yüklemenize olanak tanır.

Mosseri'nin tanıttığı ikinci özellik ise oldukça komik olan "Rage Shake" adını taşıyor. Oldukça açıklayıcı olan Rage Shake, uygulamayla ilgili bir sorunu bildirmenize olanak tanır. Instagram, bir Hikaye yüklenmiyorsa, ses çalışmıyorsa, uygulamada çalışmayan bir fotoğraf veya başka bir şey yükleyemeyeceğinizi, telefonu sallayabileceğinizi ve ardından şikayet seçeneğini bildiriyor. sorun görünecektir.

Bu iki özellik herkesin kullanımına sunulacak.

Instagram'daki son değişiklikler: Konular kullanımdan kaldırılıyor, ana uygulama iyileşiyor

Son zamanlarda Instagram, diğer Instagram kullanıcılarıyla kapalı çevre sohbetleri yapmaya adanmış bir uygulama olan Instagram Threads'i durduracağını duyurdu. 2019'da tanıtılan uygulama aslında popülerlik kazanamamış gibi görünüyor ve bu nedenle şirket artık onu desteklememeye karar verdi. Aralık ayının sonunda, uygulama artık ne App Store'da ne de Google Play'de kullanılamayacak ve mevcut kullanıcılar yakında bununla ilgili bildirim almaya başlayacak.

Bir Threads kullanıcısıysanız bu haberi duymak hoşunuza gitmese de, Instagram uygulaması son aylarda bir sürü iyileştirme alıyor, bu yüzden ona geçiş yapmak sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Instagram'ın deneyiminizi daha iyi hale getirmek için üzerinde çalıştığı yeni özelliklerden biri, size spam gönderen sahte hesapları ve bot tarafından oluşturulmuş hesapları engellemektir. Instagram, kayıt sürecinde bir adım olarak video selfie kaydı gerektirecek ve Instagram'a kaydolan kişinin gerçek bir insan olduğunu doğrulamak için kullanılacak. Anlaşılır bir şekilde, bu videolar uygulamanın hiçbir yerinde gösterilmeyecek ve 30 gün içinde sosyal medya platformunun sunucularından silinecek.

Yakında uygulamanın arayüzüne gelecek olan bir başka harika şey de Instagram Hikayelerini "Beğenme" olasılığı. Değişiklikten önce, bir Hikayeye tepki olarak emojilerle tepki verebilir veya mesaj gönderebilirsiniz, ancak basit bir Beğen işlevi mevcut değildi. Şirket şimdi bu temel özelliği tanıtmak için çalışıyor.

Ek olarak, tersine mühendis ve mobil geliştirici Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram "Canlı" yayın sunucuları, canlı yayınlarına moderatör ekleme seçeneğine sahip olacak. Bu, canlı akış için akışı ve sohbeti kontrol altında izlemeye yardımcı olacak ve en sevdiğiniz içerik oluşturucuların canlı akışını kesintiye uğratan gereksiz troller olmadan iletişimi daha keyifli hale getirecek.

Son Haberler