Instagram, Reels İçin Metinden Konuşmaya ve Ses Efekt Özelliklerini Duyurdu

Instagram, Reels İçin Metinden Konuşmaya ve Ses Efekt Özelliklerini Duyurdu
Instagram, Reels adlı kısa biçimli video formatını başlattığında açıkça TikTok kullanıcılarını mahkemeye vermeye çalışıyordu. Şimdi, belki de...

Instagram, Reels adlı kısa biçimli video formatını başlattığında açıkça TikTok kullanıcılarını mahkemeye vermeye çalışıyordu. Şimdi, belki de yoklukları nedeniyle Makaraları kullanmakta tereddüt edenleri dönüştürebileceklerini umarak, TikTok'ta zaten oldukça popüler olan iki özelliği tanıttı. Bu araçlardan biri, videolar için robotik bir seslendirme sağlayan metinden konuşmaya özelliğini sunuyor.

Bir kullanıcı videoları için metin yazdığında, ekranın sol alt köşesindeki Metin balonunun içinde yaşayan özelliğe erişerek artık otomatik olarak oluşturulmuş bir sesi yüksek sesle okuyabilecek. Ardından, videolarını yayınlamadan önce mevcut iki ses seçeneği arasında seçim yapmaları gerekir. Metinden konuşmaya, Makaraları daha erişilebilir hale getirecek olsa da, bazıları etkinliklerini anlatan robotik bir ses bulduğu için TikTok'ta da popüler.

Metin-Konuşmaya ek olarak Instagram, Makaralar için Ses Efektlerini de kullanıma sundu. Bu özellikle, içerik oluşturucular seslerini uygun gördükleri şekilde değiştirebilir ve mevcut çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilir. Seslerini biraz helyum solumuş gibi veya bir dev gibi ses çıkaracak şekilde değiştirebilirler. Ayrıca bir spiker, robot veya vokalist gibi ses çıkarmayı da seçebilirler. Instagram, her iki ses aracını da kullanıma sundu, böylece kullanıcılar artık bunları deneyebilir.

Son Haberler