Instagram 'Sen de Ekle' Adlı Yeni Özelliğini Duyurdu

Instagram 'Sen de Ekle' Adlı Yeni Özelliğini Duyurdu
Instagram, etkileşimli Instagram Hikayelerinin nasıl elde edilebileceğini genişletiyor. Kısa süre önce duyurulan sosyal medya uygulamasının 'Sen de Ekle'...

Instagram, etkileşimli Instagram Hikayelerinin nasıl elde edilebileceğini genişletiyor. Kısa süre önce duyurulan sosyal medya uygulamasının 'Sen de Ekle' adlı yeni özelliği, aslında Hikayelerinize ekleyebileceğiniz yeni bir etkileşimli çıkartmadır.

Çıkartma Hikayenize eklendikten sonra, diğerleri bunun içindeki "Kendini Ekle" düğmesine dokunabilir ve kendi videolarını veya resimlerini Hikayede paylaşabilir, esasen bir konu oluşturabilir. Uygulamanız en son sürümüne güncellendiği sürece, Instagram'da arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle etkileşim kurmanın yeni yolu zaten mevcuttu.

Instagram Hikayelerinize ekleyebileceğiniz, önceden mevcut olan diğer etkileşimli çıkartmalar arasında bahsetmeler, kaydırıcılar, anketler ve hatta testler bulunur.

İlgili bir haberde, bu yılın başlarında Instagram, uygulamanın çocuk versiyonu üzerinde çalıştığını, şu anda platformda yalnızca 13 yaş ve üstü kişilere izin verildiğini ve bunun tam olarak çocuk dostu olmadığını duyurdu. Ancak şu an itibariyle, bir Instagram Kids uygulaması henüz piyasaya sürülmedi ve şu anda "duraklatılan" bir proje.

Instagram ayrıca topluluğundaki "gençleri korumak" için tüm kullanıcılarının doğum tarihlerini istemeye başladı. Bu talebe uymayı reddeden kişilere birkaç kez sorulacak ve belirli bir noktadan sonra Facebook'a ait sosyal ağı kullanmaya devam etmek için yaşlarını vermeleri istenecek.

Son Haberler