Instagram TikTok Özelliğini Kullanmaya Başladı!

Instagram TikTok Özelliğini Kullanmaya Başladı!
Instagram, yeni bir özellik daha geliştirdi. Artık ses araması yapabileceksiniz. Çeşitli müzikleri arayarak bulabilecek ve müzikle ilgili paylaşımları...

Instagram, yeni bir özellik daha geliştirdi. Artık ses araması yapabileceksiniz. Çeşitli müzikleri arayarak bulabilecek ve müzikle ilgili paylaşımları da görebileceksiniz. Böylelikle aklınıza gelen yeni parçaları bulmak da zorlaşmayacak. Üstelik Instagam'ın bu özelliği TikTok'ta da vardı. Rakiplerinin özelliklerini çok daha iyi bir şekilde kendi uygulamasına optimize eden Instagram, bu anlamda büyük beğeni kazanıyor. Yeni gelen özellikle beraber uygulamanın işlevi de arttı. Peki bu özelliği herkes kullanabilecek mi? Bunun şu an için mümkün olmadığı görülüyor. İşte yeni güncellemeye dair detaylar...

Müzik Arama Özelliğini Kimler Kullanabilecek?

Müzik veya ses arama özelliği Instagram'a gelmiş bulunuyor. Ancak sınırlı sayıda kişi bu özellikten faydalanmakta. Diğer kullanıcıların henüz faydalanmadığı belirtiliyor. Eğer sizde de özellik bulunuyorsa deneyebilir ve sonuçları yorumlarda paylaşabilirsiniz. Özelliği deneyen pek çok kişi fazlasıyla memnun kaldı. Hız ve optimize konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı ifade ediliyor.

Özellik Ne Zaman Gelecek?

Yeni müzik ve ses arama özelliğinin ne zaman geleceği merak konusu oldu. Özelliğin bazı kullanıcılarda olması nedeniyle yakında global bir güncelleme yapılarak herkes için aktif olması beklenmekte. Instagram, kademeli olarak ilerliyor ve attığı adımlara dikkat ediyor. Güncellemeyi bir anda yayınlamak yerine yavaş yavaş ve denemeler yaparak yayınlamakta. Yeni güncellemeden hemen önce özellik defalarca test edilecek. Testte herhangi bir sorun çıkmaması durumunda hızlı bir şekilde yayınlanacak. Ancak sorun çıkarsa o sorunun çözümü için de biraz süre geçebilir. Gelişmeler böyle iken özelliğin ne zaman geleceğine dair net bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde Instagram'dan konuyla ilgili bir güncelleme haberi gelecektir.

Reels Videolarını İzleyebileceksiniz

Arama yaptığınız ses veya şarkının hangi videolarda kullandığını görmeniz mümkün. Bunun için reels izleyebileceksiniz. Reels'te hangi videolarda kullanıldığını görmek de ayrı bir kolaylık olacak. Instagram'ın daha önce böyle bir özellikle karşımıza çıkacağı bilinmiyordu. Her şey ani bir şekilde gerçekleşti ve böylelikle kullanıcılar bu sürprize çok sevindi. Uygulama, TikTok ile rekabet halinde. Ancak Instagram'ın geçmişi ve şu anki konumu dikkate alınacak olursa TikTok'a göre avantajlı olduğu belirtiliyor. Ancak bunu iyi değerlendiremediği takdirde TİkTok'un daha da ön plana çıkması muhtemel. İndirme sayılarına bakıldığında TikTok, hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Facebook ise, Instagram ve Whatsapp üzerinde aktif bir şekilde güncellemeler yayınlıyor. Böylelikle uygulamalar daima aktif kalıyor. Whatsapp'a gelen güncellemeler de gösteriyor ki en iyi mesajlaşma uygulaması gücüne güç katmaya devam edecek. Çünkü bazı konularda önemli değişiklikler yaptılar.

Son Haberler