Instagram, Tüm Kullanıcılara Yeni Bağlantı Çıkartmaları Butonunu Açıyor

Instagram, Tüm Kullanıcılara Yeni Bağlantı Çıkartmaları Butonunu Açıyor
Ağustos ayında Instagram, bağlantıları paylaşmak için yeni bir çıkartma formatı lehine "yukarı kaydırma" hareketini kaldıracağını duyurdu. Bu değişiklik...

Ağustos ayında Instagram, bağlantıları paylaşmak için yeni bir çıkartma formatı lehine "yukarı kaydırma" hareketini kaldıracağını duyurdu. Bu değişiklik artık tamamlandı ve Instagram, bağlantı etiketlerini platformdaki herkesle paylaşma özelliğini kullanıma sunuyor.

Yeni bağlantı çıkartma özelliği testlerinde Instagram, platformda doğrulanmış veya en az 10.000 takipçisi olan kullanıcılarla sınırlı kullanılabilirlik sağladı. Verge tarafından bildirildiği üzere, bağlantı etiketleri artık doğrulama durumu veya takipçi sayısı ne olursa olsun tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Bu dikkate değer çünkü önceki yukarı kaydırma hareketi de yalnızca belirli hesaplarla sınırlıydı.

Artık herkes Instagram Hikayelerine bağlantı ekleyebildiğine göre, sosyal ağ faydaları ve artan katılım olanaklarının tanıtımını yapıyor:

Sosyal ağa göre, bağlantı etiketleri, ürünlerine bağlanan işletmelerden dış kaynaklara bağlanan aktivistlere kadar herkes için yararlıdır. Ancak Instagram, takipçileriyle etkileşim kurmak için herkesin bağlantı paylaşımından yararlanabileceğini kabul ediyor. Ayrıca, sürekli olarak yanlış bilgi veya nefret söylemi paylaşan hesapların erişimi kaybedeceğini de söylüyor.

Her zamanki gibi bir hikaye oluşturarak, üst gezinme çubuğundaki çıkartma aracına dokunarak ve "Bağlantı" etiketini arayarak hicivlerinize eklemek için yeni Instagram bağlantı etiketini bulabilirsiniz. Ardından, istediğiniz URL'yi girebilirsiniz; çıkartma, izleyiciler için dokunulabilir olarak görünecektir.

Son Haberler