Instagram Twitter İçin Bağlantılarını Ön İzleme Özelliğini Duyurdu

Instagram Twitter İçin Bağlantılarını Ön İzleme Özelliğini Duyurdu
Instagram, Twitter ile entegrasyonunu geliştiren küçük ama uzun zamandır beklenen bir değişiklik sunuyor. Bugünden itibaren, Twitter'da bir Instagram bağlantısı...

Instagram, Twitter ile entegrasyonunu geliştiren küçük ama uzun zamandır beklenen bir değişiklik sunuyor. Bugünden itibaren, Twitter'da bir Instagram bağlantısı paylaştığınızda, tweet'in kendisinde o gönderinin bir önizlemesini göreceksiniz.

Bu, Twitter'a gönderilen Instagram bağlantıları için uzun zamandır istenen bir özellikti. Aslında, Instagram'ın Twitter Kartları desteğini devre dışı bırakmaya karar verdiği 2012 yılına kadar desteklendi - Twitter uygulamasında Instagram resimlerini görme yeteneği sona erdi. O sırada Instagram, bu değişikliğin Instagram'ın kendisine daha fazla trafik çekmek için yapıldığını açıkladı.

Kısa bir dokuz yıl sonra Instagram bu kararı tersine çevirdi. Şirket, Twitter Card önizlemelerinin bugün yayınlanmaya başlayacağını söylüyor. "Şimdi, Twitter'da bir Instagram bağlantısı paylaştığınızda, o gönderinin bir önizlemesi görünecek."

Bu, birisi Twitter'a bir Instagram bağlantısı paylaştığında, tıpkı platformda paylaşılan diğer bağlantıların çoğunda yaptığınız gibi, Twitter uygulamasında Instagram gönderisinin bir önizlemesini göreceğiniz anlamına gelir.

Yine, Instagram'ın bu özelliği kullanıma sunması sadece dokuz yıl sürdü. Belki de iPad için Instagram uygulaması için umut vardır.

Son Haberler