Instagram ve Twitter'daki Özellik Artık Whatsapp'ta da Var!

Instagram ve Twitter'daki Özellik Artık Whatsapp'ta da Var!
Whatsapp, kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook'un bünyesindeki şirket, son aylarda büyük bir sıçrama yaptı. Çeşitli güncellemeleri üst üste duyurdu...

Whatsapp, kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook'un bünyesindeki şirket, son aylarda büyük bir sıçrama yaptı. Çeşitli güncellemeleri üst üste duyurdu ve kullanıcıların uzun zamandır çözülmesini beklediği soruları çözdü. Ancak bu esnada bazı uygulamalardan da ilham aldı diyebiliriz. Özellikle de sahibinin yine Facebook olduğu Instagram bu konuda Whatsapp'a ön ayak olmaya devam ediyor. Whatsapp, Twitter'da da sıklıkla kullanılan bir özellik ile gündeme geldi. Bu özelliğin bir sızıntı ekibi tarafından paylaşılması kullanıcıları heyecanlandırdı. İkili görüşmelerde sıklıkla kullanılabilecek bu özellik büyük dikkat çekiyor. Özellikle de grup mesajlaşmalarında daha da fazla rastlayabiliriz. Peki yeni gelen özellik nedir?

Mesaj Tepki Özelliği Geliyor!

Whatsapp, atılan mesajlara tepki olarak çeşitli emojiler koyabileceğiniz özelliği uygulamaya kazandıracak. Bu yeni güncellemenin ne zaman yapılacağı hakkında bilgi verilmiş değil. Fakat test ekibine göre şu an için çeşitli denemeler yapılıyor. Hem Android hem de iOS için çalışmalar sona erdiğinde detaylı bilgi elde edebileceğiz. Instagram ve Twitter'da sıklıkla kullanıldığı için milyonlarca insan bu özelliğin Whatsapp'a gelecek olmasına sevinecektir. Oldukça işlevli bir özelliğin olmasının yanı sıra eğlenceli yazışmalar için kullanılabilir.

Whatsapp'tan Güncelleme Şartı

Eğer bu özelliği kullanmak istiyorsanız Whatsapp'ın yakın zamanda yayınlayacağı güncellemeyi indirmek zorundasınız. Çeşitli özellikleri ve düzeltmeleri de kapsayabilecek olan bu güncelleme, uygulama kullanıcılarının işini bir hayli kolaylaştıracak. Emojilerle tepkinizi belli etmek istiyorsanız ufak bir güncellemeye ihtiyacınız olacak. Şirket, hızlı bir şekilde uygulamayı geliştiriyor. Bir sonraki güncelleme projesi şimdiden merak edilmeye başlandı. Özellikle ilgili çeşitli denemeler yapıldıktan sonra ne zaman yayınlanacağına ilişkin bilgi sahibi olabiliriz. Test ve geliştirme ekibi gece gündüz bu özellik için çalışmalarını sürdürüyor.

Özellik Beta Sürümünde!

Whatsapp'ın bu özelliği henüz beta sürecini tamamlamış değil. Özellikle ilgili hiçbir sıkıntı yaşanmaması adına hızlı geliştirmeler yapılacak. Herhangi bir sorun yaşanmaması için yapılan bu geliştirmelerin sonunda çok daha aktif bir uygulama ile tanışabiliriz. Önümüzdeki ay Whatsapp'tan konuyla ilgili bir açıklama bekleniyor. Şirket, yapılan bu sızdırmanın hemen ardından özellikle ilgili çalışmalarına hız vermeden devam edecektir. Kullanıcıların beklentisini karşılamak adına yapılan bu hamle, Whatsapp'ı bir sonraki seviyeye taşıyacak. Şirketin popülerliği ve kullanım oranı geçen her ayda daha fazla artıyor. Çünkü çeşitli sorunlara çözüm bulmakla beraber kullanıcı deneyimini artıran özelliklerle karşımıza çıkıyor. İşte bu yüzden Whatsapp'ın liderliği henüz sarsılmış dahi değil. Facebook, yaptığı en güzel yatırımlardan biri olan Whatsapp'ı daha fazla geliştirmek için yeni özellikler duyurabilir.

Son Haberler