Instagram, Yeni Bir Kimlik Doğrulama Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Instagram, Yeni Bir Kimlik Doğrulama Sistemi Üzerinde Çalışıyor
Android Police haberine göre, sahte hesaplar ve spam robotlarıyla mücadele etmek için Instagram'ın artık yeni bir kullanıcı kimlik doğrulama sisteminin...

Android Police haberine göre, sahte hesaplar ve spam robotlarıyla mücadele etmek için Instagram'ın artık yeni bir kullanıcı kimlik doğrulama sisteminin bir parçası olarak video özçekimleri toplamaya başlayacağını bildirdi. Bu yeni özellik, ekosistemi rahatsız eden spam robotlarının sayısını azaltmalıdır.

Instagram video selfie kimlik doğrulama sistemi kullanıma sunuluyor

Yeni hesap kaydı adımı ilk olarak medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. Bu adım, kullanıcının gerçek bir kişi olduğunu doğrulamak için başını çevirdiği bir video çekmesini gerektirir. Bu bir güvenlik önlemidir ve kayıt sırasında gönderdiğiniz video klip platformda hiçbir yerde görünmeyecek ve 30 gün içinde Instagram sunucularından silinecektir. Ayrıca yüz tanıma özelliğini kullanmayacak veya biyometrik veri toplamayacaktır.

Yeni kimlik doğrulama sisteminin amacı, bot çiftliklerinin toplu olarak Instagram hesapları oluşturmasını önlemektir ve yapay zeka bilgisayar tarafından oluşturulan yüz animasyonlarını tespit etme konusunda iyi bir iş çıkarmazsa, bu yeterince iyi olabilir. Öte yandan, yine de sosyal medya platformunda birden fazla hesap oluşturabileceksiniz.

Yine de bu tamamen yeni bir şey değil. Örneğin Tinder gibi flört uygulamaları, kaydolmak isteyen kişilerin bir kimlik doğrulama işlemi olarak yüzlerinin fotoğraflarını birden çok açıdan çekmesini gerektirir. Bununla birlikte, video özçekimleri, AI sistemlerine çalışmak için daha fazla veri sağlayabilir ve bot tarafından oluşturulan sahte hesapları tespit etmede genel olarak daha da güvenli olmalıdır.

Şu anda, bu özellik henüz küresel olarak kullanıma sunulmadı gibi görünüyor, ancak daha sonra kullanıma sunulabilir.

Instagram, platformdaki deneyimi zenginleştirmek için daha ilginç özellikler üzerinde çalışıyor

Son zamanlarda, Instagram'ın artık Instagram'da Hikayeler için bir 'Beğen' seçeneği sunmaya çalıştığını bildirmiştik. Şimdiye kadar, arkadaşlarınızın Instagram Mağazalarına tepki vermek için yalnızca sınırlı sayıda yolunuz vardı: Seçilmiş bir emoji grubuyla yukarı kaydırarak "Hızlı tepki" verebilir veya bir GIF veya yazılı mesaj da gönderebilirsiniz. .

Ancak bir Hikayeyi beğenmek, şu ana kadar Instagram'da eksik olan oldukça temel bir özellik. Görünüşe göre sosyal medya devi nihayet bu özelliği eklemek için çalışıyor. Gayet anlaşılır bir şekilde Instagram Stories sadece 24 saat boyunca platformda yer aldığı için beğeniler ve gelen tepkiler bu süreden sonra da ortadan kalkacak.

Ek olarak, tersine mühendis ve mobil geliştirici Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram "Canlı" yayın sunucuları, canlı yayınlarına moderatör ekleme seçeneğine sahip olacak. Bu, kontrol altındaki canlı akış için beslemeyi ve sohbeti izlemeye yardımcı olacaktır.

Öte yandan Instagram, içerik oluşturucuların çılgın popüler TikTok'u anımsatan kısa bir video bölümü olan Makaralar bölümü için daha fazla içerik eklemelerine yardımcı olmak için de çalışıyor.

Şirket şimdi Reels'te kısa videolar yayınlayan içerik oluşturuculara bir bonus veriyor. Şans size 10.000$'a kadar kazanma imkanı verir; ancak, bonus program kuralları şu anda kullanıcılar için çok net değil. Örneğin, 50.000'den fazla takipçisi olan bir içerik oluşturucu ayda yalnızca 1.000 ABD Doları kazanırken, daha fazla takipçisi olan bazı kişiler daha az kazandı: yaklaşık 600 ABD Doları. Diğer içerik oluşturucular, bir ay içinde yayınlanan tüm Makaralarda 1,7 milyon izlenmeye ulaştıklarında kendilerine 800$ teklif edildiğini belirttiler, bu nedenle bonus için önemli olan sadece abone sayısı değil, aynı zamanda izlenme sayısı da görünüyor.

Instagram'ın alacağı bir diğer kullanışlı özellik de aslında ondan "Mola Ver" uyarısı. Akıllı telefon bağımlılığından muzdarip kullanıcılar için faydalı olacaktır.

Son Haberler