Instagram, Yeni Fotoğraf ve Video Önerileriyle Yeni Arama Üzerinde Çalışıyor

Instagram, Yeni Fotoğraf ve Video Önerileriyle Yeni Arama Üzerinde Çalışıyor
Instagram, mobil uygulaması için yalnızca kullanıcı hesapları, hashtag'ler ve yerler yerine fotoğraf ve videolar için öneriler gösterecek yeni bir arama...

Instagram, mobil uygulaması için yalnızca kullanıcı hesapları, hashtag'ler ve yerler yerine fotoğraf ve videolar için öneriler gösterecek yeni bir arama sistemini duyurdu. Halen uygulanmakta olan özellik, kullanıcının aradığı şeyle ilgili yeni gönderileri keşfetmeyi kolaylaştıracak ve TikTok'un halihazırda sunduklarına çok benziyor.

Instagram'ın arama sisteminde yapılacak olan değişiklikler, aramanın şu anda nasıl çalıştığını ve Instagram'ın onu nasıl geliştirmek istediğini açıkladığı şirketin resmi blogunda (The Verge aracılığıyla) paylaşıldı. Şu anda Instagram'da bir şey ararsanız, yalnızca ilgili profilleri veya hashtag'leri içeren bir liste görürsünüz, ancak fotoğraf veya video içeriği görüntülenmez.

Instagram'ın istediği şey, aradığınız şeyle ilgili fotoğraflar ve videolar göstermektir; bu, kullanıcıların ilgilerini çekebilecek yeni içerikleri keşfetmelerini sağlamalıdır. Bu yazının öne çıkan görselinde de görebileceğiniz üzere, Instagram'ın yeni aramasının nasıl çalışacağını gösteren bir ekran görüntüsü de şirket tarafından paylaşıldı.

Ayrıca arama sonuçlarını keşif için daha iyi hale getiriyoruz. Örneğin, "uzay" aramanız size uzayla ilgili fotoğraf ve videoları da gösterecektir. Bu, özellikle belirli bir konuyu ararken aklınızda tam bir kullanıcı adı veya hashtag olmadığında yararlıdır.

Bu size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni TikTok aramasının tam olarak bu şekilde çalışmasıdır. Orada, belirli bir kullanıcıyı aramanız gerekmez. Kullanıcılar beğendikleri bir konuyu arayabilir ve ardından TikTok ilgili videoları gösterecektir. Elbette TiKTok giderek daha popüler hale geldiğinden, Instagram'ın rakip sosyal ağıyla aynı yolu izlemek istemesi şaşırtıcı değil.

Yeni aramanın Instagram kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok ancak şirket, bunun ilk olarak İngilizce arama sonuçları için kullanılabileceğini öne sürüyor.

Son Haberler