Instagram ürün etiketleme özelliğini herkese açıyor

Instagram ürün etiketleme özelliğini herkese açıyor
Instagram bugünden itibaren yeni bir özellik yayınlıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde artık tüm Instagram kullanıcıları firmaların ürünlerini resimlerine etiketleyebilecek. Bu, daha önce yalnızca içerik oluşturucu ve işletme hesapları için mevcuttu. Ancak önümüzdeki aylarda özellik herkesin kullanımına sunulacak…

Instagram, son birkaç yılda doğrudan uygulama içinde bir şeyler satmaya doğru giderek daha fazla gelişti. Kullanıcılar, en son güncelleme sayesinde artık fotoğraf, video ve hikayelerdeki ürünleri daha hızlı tanımlayabiliyor. Uygulama ayrıca gelecekte bu karışıma Reels videolarını da eklemeyi planlıyor.

instagram-tag-product.png

Instagram bir ortaklık planı deneyecek

Daha önce yalnızca içerik oluşturucuların kullanımına sunulan bu işlev, artık tüm kullanıcılara açık olacak. Bir ürünü etiketlemeden önce, ürünün markasını etiketlemeniz gerekiyor. Gönderiyi oluşturup uygun ayarlamaları yaptıktan sonra "Kişileri Etiketle" seçeneğini kullanarak bir markayı etiketlemeniz yeterli olacaktır. Ardından "ürünleri etiketle" seçeneği görünecektir. Buradan, fotoğrafınızdaki bir ürüne dokunarak markanın ürün listesinden bir ürün seçebilirsiniz. Böylece başkaları bir ürüne dokunabilir ve doğrudan uygulamadan veya izlenebilir bir bağlantı aracılığıyla satın alabilir. Instagram, üretebilecekleri satışlardan para kazanmak için belirli bir üretici grubuyla bir ortaklık planı deniyor. İşletmeler hangi ürünlerinin etiketlendiğini görebilecek ve bu etiketlerin 'etiketli sekmesinde' görünüp görünmeyeceğini de seçebilecekler. Bir şirket ayrıca etiketlerin görünümünü de kapatabilecek.

Son Haberler