Instagram Yeni Özelliklerini Duyurdu; İşte Detaylar

Instagram Yeni Özelliklerini Duyurdu; İşte Detaylar
Instagram, trend olan gönderilerdeki nefreti ve kötüye kullanımı azaltmak için tasarlanan Limitler ve Gizli Sözler adlı yeni özellikleri kullanıma sunduğunu...

Instagram, trend olan gönderilerdeki nefreti ve kötüye kullanımı azaltmak için tasarlanan Limitler ve Gizli Sözler adlı yeni özellikleri kullanıma sunduğunu duyurdu. Güncelleme, kullanıcılarını, özellikle içerik oluşturucuları ve genel özellikleri, yorumlarda ve DM taleplerinde taciz edici, ırkçı, homofobik ve cinsiyetçi içerik görmekten korumak için tasarlanmıştır.

Bugünden itibaren kullanıma sunulan yeni Limitler özelliği, tüm kullanıcıların, onları takip etmeyen veya yeni takip etmeye başlayan kullanıcılardan gelen yorumları ve DM isteklerini gizlemesine izin verecek. Bunun da ötesinde, uygulama "daha da güçlü bir uyarı" verir ve birisi rahatsız edici bir içerik yayınlamaya çalışırsa, daha önce olduğu gibi tekrarlanan bir suçu beklemek yerine derhal yayınlamayı durdurur.

Instagram başkanı Adam Mosseri bir blog yazısında, "Yaratıcılar ayrıca bize yorumları ve mesajları tamamen kapatmak istemediklerini söylüyorlar; yine de topluluklarından haber almak ve bu ilişkileri kurmak istiyorlar" dedi. "Limitler, uzun süredir devam eden takipçilerinizden haber almanızı sağlarken, yalnızca sizi hedeflemek için hesabınıza gelen kişilerden gelen teması sınırlandırır."

Instagram, doğrudan mesajlarında İngiliz futbolculara yönelik ırkçı tacizin ardından özellikleri geliştirdiğini söyledi. Mosseri, "Araştırmamız, kamuya mal olmuş kişilere yönelik pek çok olumsuzluğun, onları gerçekten takip etmeyen veya onları daha yeni takip eden ve sadece o anda yığılan insanlardan geldiğini gösteriyor" dedi.

Bunu, oyunculara yönelik ırkçı tacizde önemli ve kabul edilemez bir artışla sonuçlanan son Euro 2020 finalinden sonra gördük.

Diğer yeni özellik olan Gizli Sözler, kullanıcıların DM isteklerindeki kötü niyetli mesajları filtrelemesine olanak tanır. Bir istek, seçtiğiniz herhangi bir filtre sözcüğünü içeriyorsa, otomatik olarak, tamamen silinmemiş olsa da, asla açmamayı seçebileceğiniz gizli bir klasöre yerleştirilir.

Bugünden itibaren kullanıma sunulan güncelleme, Facebook'un Instagram'ı gençler için daha güvenli ve daha özel hale getireceğini açıklamasının ardından geldi. Geçen ay tanıtılan değişiklikler arasında, hesapların 16 yaşın altındaki gençler için otomatik olarak özel hale getirilmesi, reklamverenlerin "ilgi alanları" gibi kişisel bilgileri hedefleme yeteneklerinin sınırlandırılması ve bir kullanıcının yaşını tespit etmek için yapay zekanın kullanılması yer alıyor.

Değişiklikler, Facebook'un 13 yaşın altındaki çocuklar için bir Instagram sürümü oluşturmayı keşfetmesiyle de ortaya çıkıyor. Bu fikir, henüz erken aşamalarda olsa da, Facebook'un geçmişi göz önüne alındığında, şirketten tam olarak nasıl çalışacağını ayrıntılandırmasını isteyen Demokrat milletvekillerinin dikkatini çekti. çocukları korumadaki başarısızlıklar" yazdılar. 44 başsavcı, "Bu, çocuklarımızın güvenliğini riske atan ve onları doğrudan tehlikeye atan tehlikeli bir fikirdir" diye yazan başsavcıya karşı çıkıyor.

Son Haberler