Instagram Youtube’a Rakip Oldu! Benzer Bir Özellik Geldi

Instagram Youtube’a Rakip Oldu! Benzer Bir Özellik Geldi
Instagram Youtube’a rakip oluyor. Twitch ve Youtube’da son derece popüler olan uygulama bundan sonra Instagram’da da kullanılacak. Ceo bu uygulama ve özellik hakkında açıklama yaptı.

Daha önce Twitch ve YouTube'da alışık olduğumuz canlı yayın moderatör özelliği kısa süre önce Instagram uygulamasına da geldi. Konuyla alakalı sosyal medya şirketi yeni özelliğini duyurdu. İçerik üreticilerini Instagram canlı yayınlarına istedikleri zaman bir moderatör atayabilecekleri sistem artık kullanılabiliyor.

instagram-e1528356691968.jpg

İçerik üreticileri canlı yayın moderatörü atayarak bunu kullanabilecek. Günümüzde yayın yapmak için sosyal medya de çok sayıda platform bulunuyor. Ancak bu yayınların yapılması son derece zorlu denetim sorunu da beraberinde geliyor.

Örneğin yayını yüz binlerce kişiyi izlediği zaman bütün yorumları kontrol etmek neredeyse imkansız hale geliyor. Bu noktada ise Tabii ki moderatörler ciddi anlamda görev yapıyor. Instagram platformu üzerinden yayın yapmak isteyenlere özel olarak bir sistem geliştirdi ve istedikleri kişiyi moderatör olarak atayabilme hakkı verdi.

Instagram canlı yayın moderatörleri ne işe yarar?

İçerik üreten kişiler canlı yayın açtıkları zaman yorum bölümünde menü aracılığı ile istedikleri kişiye yöneticilik verebilirler. moderatör olarak Atayabilecekleri kişiler sayesinde yorumlar kısmında oluşan sorunların tamamı ortadan kalkmış olacak.

instagram-video.png

En fazla kaç moderatör atanabileceği ile alakalı ise net bir bilgi yok. Instagram bununla alakalı bir açıklama gerçekleştirmese de moderatörler istedikleri zaman istediği izleyiciyi canlı yayından çıkarabilecek ya da yorum yapmasını engelleyebilecek. İlgili kişi yorum yapmasına izin verilmediği süre boyunca canlı yayınlara herhangi bir şekilde yazı yazılması da mümkün olmayacak.

Konuyla alakalı Instagram Ceo’su da önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Canlı yayın yapıyorsanız yorumlarla uğraşmanın son derece zorlu olduğunu bilirsiniz yorumları sizin adınıza yönetmek için bir moderatör atanmak isterseniz bu özelliği sizlerin kullanımına sunuyoruz ifadelerini gerçekleştirdi. Instagram canlı yayınlarında aktif olarak artık moderatör özelliği olacak. Youtube ve Twitch gibi popüler olan canlı yayın platformlarında uzunca süredir olan bu özelikle artık Instagram’da da var. Yayın açmak isteyenler için son derece önemli bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Son Haberler