Instagram Yukarı Kaydır Özelliği Kaldırılıyor; İşte Yerine Geçecek Yeni Özellik

Instagram Yukarı Kaydır Özelliği Kaldırılıyor; İşte Yerine Geçecek Yeni Özellik
Genellikle sosyal ağların geliştirdiği özellikler hakkında haberler yapan araştırmacı Jane Manchun Wong'un fark ettiği gibi, Instagram, bağlantılara...

Genellikle sosyal ağların geliştirdiği özellikler hakkında haberler yapan araştırmacı Jane Manchun Wong'un fark ettiği gibi, Instagram, bağlantılara erişmek için yukarı kaydırma hareketinden kurtuluyor.

Ardından YouTuber Sam Sheffer, Instagram uygulamasında bazı kullanıcıların aldığı mesajı paylaştı:

Yukarı kaydırma bağlantıları yakında çıkartmalar olacak

30 Ağustos'tan itibaren yukarı kaydırma bağlantıları kaldırılacak. Hikayenize bir bağlantı eklemek için yeni bağlantı etiketini kullanın.

Instagram sonunda yukarı kaydırma özelliğinden kurtulduğunda, 10K'dan fazla takipçisi olan veya diğer Instagramcılardan doğrulanmış kullanıcıları farklı kılan bir işlev daha az olacaktır.

Göründüğü gibi, bağlantı etiketi özelliği tüm kullanıcılara sunulacak. Haziran ayında Instagram bu işlevi küçük bir grupla test etmeye başladı.

The Verge, “bu çıkartmaların, bir kaydırma yerine bir dokunuş dışında, bir kaydırma bağlantısının yaptığı gibi çalışacağını bildirdi. Bu aynı zamanda, insanların bir çıkartma içeren hikayelere cevap verebilecekleri anlamına geliyor, bu da hikayelerde kaydırma bağlantısıyla mümkün olmayan bir şey.”

Testlerin başlamasının üzerinden iki aydan fazla bir süre geçtiği için Instagram bundan memnun görünüyor ve bu yeni özelliği önümüzdeki hafta kullanıma sunmaya başlayacak. Şimdilik, bu özelliğin tüm kullanıcılara nasıl sunulacağı ve bir bağlantı etiketini kimlerin kullanabileceği konusunda herhangi bir sınırlama olup olmayacağı belli değil.

Son Haberler