Instagram'a Neden Girilmiyor? Instagram Akış Yenilenemiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram'a Neden Girilmiyor? Instagram Akış Yenilenemiyor Sorunu Nasıl Çözülür?
Pek çok kullanıcı, sabah saatlerinden itibaren Instagram'a ulaşamıyor. Gönderi paylaşmanın yanı sıra hiçbir şekilde işlem yapamayan milyonlar bulunmakta....

Pek çok kullanıcı, sabah saatlerinden itibaren Instagram'a ulaşamıyor. Gönderi paylaşmanın yanı sıra hiçbir şekilde işlem yapamayan milyonlar bulunmakta. Aktif kullanıcı sayısı milyarı geçen platformdaki bu sorun dikkat çekti. Peki Instagram'daki sorun nedir? Instagram'da yer alan akış yenilenemiyor sorunu nasıl çözülecek? İşte insanların merak ettiği soruya dair bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Instagram Çöktü!

Instagram, pek çok kişinin raporlamasına göre çöktü ve şimdilik kullanılamıyor. Bazı kişiler işlem yapabiliyor ancak fotoğraf yükleyemiyor. %28'lik kısmı bu işlemleri yapıyor olsa da geriye kalan büyük yüzdelik hiçbir şekilde işlem gerçekleştiremiyor. Haliyle insanlar bu sorunun ne zaman çözüleceğini araştırmaya başladı. Facebook'un sahip olduğu şirket, diğer hiçbir uygulamasında sıkıntı yaşamazken yalnızca Instagram'da yaşaması büyük bir şüphe uyandırdı. Genel bir sorunun aksine Instagram'a bağlı bir sıkıntı olabileceği vurgulandı.

Instagram Yoğunluktan mı Çöktü?

Bu aralar Instagram çevrim içi sayısı bir hayli artmış durumda. Ancak asıl problemin bundan kaynaklanmadığı düşünülüyor. Problemin kökenine inecek olursak yoğunluğun haricinde yeni güncellemelerin bazı sıkıntılara yol açabileceği belirtilmekte. Son zamanlarda güncelleme üstüne güncelleme yapan Facebook şirketi, pek çok uygulaması için yeni özellikler duyurmuştu. Bu yeni gelen özelliklerin denenmesi esnasında uygulama çökmüş ve kullanılamaz hale gelmiş olabilir. Şirket yazılımcıları, konuyla ilgili araştırmalarını sürüyor ve Instagram yetkilileri sorunu çözebilmek adına ortak hareket ediyor. Son zamanların en uzun süreli sosyal medya çöküşü yüksek ihtimalle Instagram'da yaşanacak.

Instagram Ne Zaman Açılacak?

Instagram'ın açılması bir süre daha alacak gibi gözüküyor. Çünkü sabah saatlerinde başlayan bu sorun hala devam etmekte. Bu nedenle birkaç saat içerisinde anca çözülebilir. Yine de Instagram yetkililerine bağlı çeşitli gelişmeler de platformun ne zaman açılacağını belirleyecek. Son zamanlarda şirketlere ve sitelere yönelik siber saldırılar da dikkat çekmekte. Ancak bu tarz saldırıların Instagram gibi bir devi vurması pek olanaklı değil.

Instagram Saldırıya mı Uğradı?

Instagram'ın siber saldırıya uğraması durumunda milyarı aşkın verinin çalınması gündeme gelebilir. Ancak şirketin bu konuda herhangi bir sorun yaşamadığı düşünülüyor. Hali hazırda altyapısı ve gizlilik sistemi oldukça kuvvetli olan Instagram, siber saldırıya uğrasa dahi kullanıcı verilerini çaldıracak bir uygulama değil. Facebook bünyesi altında olduğu müddetçe sıkı denetimle güvenliğin sağlandığı bilgisi veriliyor. Instagram yetkililerinden en kısa sürede uygulamanın neden kapandığı ve saatlerce girilemediği konusunda bir açıklama yapması beklenmekte. Bu sayede milyarı aşkın insanın aydınlatılması sağlanacak. Bu sorun, Instagram ve kullanıcılar açısından olumsuz gelişmeler yol açmadan çözülmeli.

Son Haberler