Instagram'da Ücreti Abonelik Dönemi Başlıyor

Instagram'da Ücreti Abonelik Dönemi Başlıyor
Patreon ve OnlyFans gibi platformların büyük başarısından sonra, bazı sosyal ağlar, kullanıcıların takip ettikleri kişileri para ile desteklemesine izin...

Patreon ve OnlyFans gibi platformların büyük başarısından sonra, bazı sosyal ağlar, kullanıcıların takip ettikleri kişileri para ile desteklemesine izin vermenin yollarını uygulamaya başladı. Meta'ya ait platform, içerik oluşturucuları desteklemek için yeni bir abonelik başlatmaya hazırlanırken Instagram tam da bunu yapmak üzere.

Analiz firmaları Sensor Tower ve Apptopia tarafından belirtildiği gibi, iOS için Instagram uygulaması yakın zamanda 10,99 ila 54,99 TL arasında değişen fiyatlarla “Instagram Abonelikleri” adlı yeni uygulama içi satın almalarla güncellendi.

Instagram, bu uygulama içi satın alımların gerçek amacının ne olduğunu söylemese de, bunlar muhtemelen şirketin platformdan daha fazla para kazanma stratejisinin bir parçası ve aynı zamanda kullanıcılara takip ettikleri ve sevdikleri içerik oluşturuculara para vermeleri için bir yol sunuyor. Bu uygulama içi satın alımların App Store'da görünmesiyle, yeni özelliğin yakın gelecekte resmi olarak duyurulması bekleniyor.

İçerik oluşturucuları desteklemek için bir Instagram aboneliği tam olarak haber olarak gelmiyor, çünkü şirketin kendisi bu yılın başlarında yalnızca onlar için ödeme yapanlara açık olacak “Özel Hikayeler” üzerinde çalıştığını doğruladı.

Bu yıl Twitter, içerik oluşturucuların abonelere özel içerik sunmasını sağlayan Süper Takip adlı benzer bir özelliği de duyurdu. TikTok, Snapchat, Pinterest ve YouTube gibi diğer platformlar da benzer abonelikler üzerinde çalışıyor.

Son Haberler