Instagram'ın Web Sürümüne Görüntülü ve Sesli Aramalar Geliyor

Instagram'ın Web Sürümüne Görüntülü ve Sesli Aramalar Geliyor
Instagram, platformun web sitesi sürümüyle hem sesli hem de görüntülü arama yapma özelliğini test ediyor. Mühendisleri ayrıca Taslaklar için bir otomatik...

Instagram, platformun web sitesi sürümüyle hem sesli hem de görüntülü arama yapma özelliğini test ediyor. Mühendisleri ayrıca Taslaklar için bir otomatik kaydetme özelliğini entegre etmeye çalışıyor.

Instagram, UI ve UX açısından kardeş platformu Facebook'tan kelimenin tam anlamıyla kilometrelerce önde olan zengin ve sağlam bir mobil uygulamaya sahip olmakla birlikte, çok barebone bir web sitesi varlığına sahip bir platformdur. Instagram web sitesi, kötü bir şekilde, kullanıcıların herhangi bir şey yayınlamasına izin vermez ve yalnızca, kullanıcıların resimler ve Hikayeler arasında gezinmesine ve beğenmesine izin veren, bir tür yüceltilmiş bir galeri işlevi görür. Instagram'ın asıl çekiciliği mobil kullanıcılardan geldiği için bir web sitesine bile gerçekten ihtiyacı yok. Sonra tekrar, resimleri bir telefonun toplayabildiğinden daha büyük bir en-boy oranında görmek güzel olmalı, değil mi? Instagram ayrıca, web sitesi varyantını tamamen ihmal etmedi ve kullanıcı arayüzünün biraz daha etkileyici görünmesini sağlamak için ara sıra güncelliyor.

Bu son özellik, belki de bir süredir web sitesine tanıtılan işlevsel olarak en aktif olanlardan biridir. Kullanıcılar Instagram web sitesi üzerinden birbirleriyle sohbet edebilirken, sohbetin sunduğu diğer özelliklerden hiçbirini kullanamadılar. Spesifik olarak, sesli ve görüntülü aramalar başından beri masanın dışındaydı. Ancak, bu yakında değişebilir. Seri sosyal medya sızıntısı yapan Alessandro Paluzzi tarafından Twitter'da yayınlanan ekran görüntüleri, Instagram'ın web sitesi için sohbet arayüzüne yeni arama ve görüntülü arama düğmelerinin eklendiğini gösteriyor. Bu, elbette, yeni özelliklerin entegre edildiğinin somut kanıtı değildir. Hâlâ beta testi aşamasındalar, yaygın olarak bulunmuyorlar ve piyasaya sürüldükleri kadar hızlı bir şekilde işten çıkarılabilirler. Instagram, kullanıcıların web sitelerinden daha fazla mobil platformlarını kullanmasını istiyor. Belki ikincisine çok fazla eklemek, kullanıcıları daha önemli ve kazançlı olandan uzaklaştırabilir.

Instagram'da test edilen diğer özellik, gerçek mobil sürüm için daha uygun bir özellik olsa bile, platformdaki yaşam kalitesini de önemli ölçüde artırıyor. Önceden, bir taslak oluşturulmuşsa, yalnızca bir kullanıcı doğrudan Instagram'dan ayrılmak yerine taslak arayüzünden çıkmaya çalıştığında kaydedilebilirdi. Ve dürüst olalım: Muhtemelen, taslağı kaydetmeden önce uygulamayı kapatmamıza neden olan kas hafızası nedeniyle hepimiz birkaç iyi gönderiyi kaybettik. Bununla birlikte, otomatik kaydetme Instagram'a uygun şekilde tanıtıldığından bu artık bir endişe olmayacak. Otomatik kaydetme şu anda yalnızca Öykü taslaklarını kapsadığından, özelliğin Öykü ayarlarından manuel olarak açılması gerekir.

Son Haberler