Intel Alder Lake-S, i9-12900K ve Daha Fazlası Piyasaya Erken Çıkabilir

Intel Alder Lake-S, i9-12900K ve Daha Fazlası Piyasaya Erken Çıkabilir
Bir süredir Intel'in yaklaşmakta olan 12. nesil Alder Lake-S amiral gemisi SKU'su Core i9-12900K için çok sayıda performans sızıntısı oldu. Bunlara Cinebench...

Bir süredir Intel'in yaklaşmakta olan 12. nesil Alder Lake-S amiral gemisi SKU'su Core i9-12900K için çok sayıda performans sızıntısı oldu. Bunlara Cinebench R23 kıyaslamaları, bazı oyun performansı ve daha fazlası dahildir. Sızıntıların yanı sıra, SiSoftware tarafından 16 çekirdekli/24 iş parçacıklı Core i9-12900K'nın önceki nesil Intel parçaları ve Ryzen 9 5900X ile karşılaştırıldığı resmi bir inceleme de yayınlandı.

Tüm bunlar, Alder Lake-S işlemcilerinin bir an önce piyasaya sürülmek üzere hazırlandığını doğruluyor. 19 Kasım gibi bir söylenti lansman tarihimiz olsa da, VideoCardz'ın yeni bir raporuna göre Rocket Lake-S'nin halefi daha da erken gelebilir gibi görünüyor.

Görünüşe göre Intel Alder Lake-S 4 Kasım'da piyasaya sürülecek ve beraberindeki Z690 anakartların da hemen satışa sunulması mümkün. Site, MSI'ın yakında çıkacak Intel Alder Lake-S platformunun dayandığı LGA1700 soketi için ücretsiz yükseltme kiti programını yayınlamasının ardından bu bilgiyi kendi kaynaklarından doğruladığını iddia ediyor.

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, yeni kit çeşitli MAG CORELIQUID R ve MPG CORELIQUID K soğutucuları için mevcuttur ve etkinlik 30 Nisan 2022'ye kadar sürer.

Soğutucu uyumluluğu konusunda rakip AMD, kullanıcılarının AM4 ile sahip oldukları yeni nesil Soket AM5'te aynı soğutucuları yeniden kullanmalarına izin vermeyi planlıyor olabilir.

Intel'e geri dönersek, Soket LGA1700, yalnızca yeni soket ve işlemci uyumluluğunun yanı sıra DDR5 DRAM desteği, PCIe 5.0 getireceği için önceki LGA1200'e kıyasla birçok yeni özelliğe sahip olacak. Aslında, DDR4 uyumluluğunu da koruması bekleniyor ve DDR5 ve DDR4 için ayrı anakartlar olabilir.

Son Haberler