Internet Explorer İçin Son Demler! Microsoft Eski Tarayıcısını Rafa Kaldırıyor!

Internet Explorer İçin Son Demler! Microsoft Eski Tarayıcısını Rafa Kaldırıyor!
Bir neslin geçmişinde yer edinmiş tarayıcı Internet Explorer devri kapanıyor mu? Internet Explorer desteğinde sona mı gelindi? Emektar tarayıcının akıbetiyle ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Microsoft’tan Internet Explorer kullanıcılarına uyarı

Microsoft’tan Internet Explorer kullanıcılarına ve kurucularına desteğini geri çekme yönünde uyarı geldi. IE11 masaüstü uygulamasını 15 Haziran 2022 tarihinden itibaren Windows 10’da desteklenmeyeceğini bildirdi. Yazılım devi, bir yandan geçmişin göz bebeği tarayıcının kullanıcılarını, desteğini kaldıracağı yönündeki haberiyle üzerken diğer yandan IE modu ile Microsoft Edge içerisinde Internet Explorer’i yaşatmaya devam edeceği haberiyle yüreklere su serpti.

explorer.jpg

Microsoft Edge içerisinde yaşamaya devam edecek

Microsoft, paylaştığı blog yazısında Windows kullanıcılarına, Internet Explorer 11 web tarayıcısı desteğinin 2022 yılının haziran ayında sonlanacağını hatırlattı. Internet Explorer 11’e sahip olan Windows 10 sürümleri ise haziran ayında güncellenerek bütünüyle Microsoft Edge’ye geçiş yapacak. Giderek artan sayıda web siteleri artık Internet Explorer’ı desteklemiyor. Microsoft Edge ‘in sunduğu hizmet daha hızlı, daha modern ve daha güvenli. Internet Explorer kullanıcılarını sevindiren gelişme ise Edge, IE modu sayesinde sadece Internet Explorer’da çalışan siteleri açma yeteneğine sahip olacak.

Bir neslin gönlünde taht kurmuş tarayıcı Internet Explorer

Microsoft tarafından geliştirilen bir web tarayıcısıdır. Microsoft Windows, Mac OS ve Unix sürümleri vardır, öte yandan Mac OS ve Unix sürümü artık geliştirilmemektedir. Microsoft Windows ile birlikte gelen Internet Explorer'ın Windows'a bütünleşik gelmesinden dolayı tarayıcı piyasasının büyük bir bölümünü elinde bulundurmaktadır. Windows Vista ile birlikte adı Windows Internet Explorer olarak değiştirildi. Microsoft, paylaştığı yazıyla 15 Haziran 2022'de Internet Explorer için tam desteğin kesileceği ardından alternatifin eski siteler için IE modlu Microsoft Edge olacağı açıklandı.

internet-explorer-icin-yolun-sonu-microsoft-kullanicilari-uyardi.jpg​​​​​​​

Microsoft

Microsoft Corporation, Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Şirket tarafından geliştirilen ürünler, bilgisayar yazılımı, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleridir Şirket bu ürünleri üretir, lisanslar ve satar. Microsoft'un en iyi bilinen ürünleri, Windows ve MS-DOS işletim sistemleri, Microsoft Office, Bing arama motoru, Internet Explorer ve Edge web tarayıcısı olarak bilinir.

Son Haberler