Amazon Prime fiyatı yükseldi! İşte yeni ücretler

Amazon Prime fiyatı yükseldi! İşte yeni ücretler
Amazon Prime üyelik fiyatı zamlandı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre video ve oyun hizmetlerini de kapsayan Prime abonelikleri artık daha yüksek fiyatlar ile kullanıcılara sunulacak. Amazon Prime'ın yeni ücreti ne kadar olacak? İşte detaylar...

Amazon Prime abonelik hizmeti; alışveriş, Prime Gaming ile oyun, Prime Video ile de sinema tarafında birçok hizmet sunuyor. Tüm dünyada bu hizmetleri müşterileri ile paylaşan şirket, uzun zamandır fiyatlarında bir değişiklik yapmıyordu. En son ekonomik koşullar altında Amazon, Prime üyelik ücretlerine zam yapma kararı aldı.

Amazon yaptığı açıklama ile Avrupa’daki Prime abonelik hizmetinin fiyatlarını artırdığını açıkladı. Buna göre bazı pazarlarda abonelik ücretleri yüzde 43’e varan oranlarda artıyor. Her pazardaki artış fiyatının ise farklı olduğu görülüyor.

amazon.png

Amazon Türkiye ise bu konuda sevindirici haber paylaştı. Avrupa’da yapılan fiyat artışının Türkiye ile bağlantısının olmadığı ve bu kapsamda Amazon Türkiye’nin şu anda fiyat artışı planı olmadığı duyuruldu.

Abonelik ücretlerine zam

Amazon, Fransa’da 49 avro olan yıllık Prime abonelik ücretlerine yüzde 43 oranında zam yapmış durumda. Şirket, ABD’den sonra en büyük pazarı konumunda olan Almanya’da ise 69 avro olan fiyatları yüzde 30 artırdı. İngiltere’de ise 79 Sterlin olan yıllık abonelik ücreti 95 Sterlin olarak güncelleniyor.

Amazon Prime’ın yeni abonelik ücretleri 15 Eylül 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Son Haberler