Demokratik ABD senatörleri, Elon Musk'ı Twitter'ı baltalamakla suçladı

Demokratik ABD senatörleri, Elon Musk'ı Twitter'ı baltalamakla suçladı
Yedi Demokrat senatör, Federal Ticaret Komisyonu'na bir mektup göndererek, şu anda Elon Musk'a ait olan Twitter'ın kullanıcıları hiçe sayarak hareket ettiği konusunda uyarıda bulundu ve ajansı, FTC'nin Twitter ile imzaladığı bir rıza kararnamesi ihlalini soruşturmaya çağırdı.

Aralarında Senatörler Richard Blumenthal ve Elizabeth Warren'ın da bulunduğu milletvekilleri, teşkilattan şirkete ve uygun olduğu durumlarda bireysel yöneticilere karşı yaptırım uygulamalarını değerlendirmesini istedi.

"Geçtiğimiz haftalarda, Twitter'ın yeni CEO'su Elon Musk, platformun bütünlüğünü ve güvenliğini baltalayan endişe verici adımlar attı ve bu değişikliklerin dolandırıcılık, dolandırıcılık ve tehlikeli kimliğe bürünme için kötüye kullanılacağına dair açık uyarılara rağmen yeni özellikler duyurdu. Milletvekilleri, FTC Başkanı Lina Khan'a yazdıkları bir mektupta "dedi.

Ne Twitter ne de FTC, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Milyarderin Twitter'ın sahibi olarak ilk iki haftasına hızlı değişim ve kaos damgasını vurdu. Twitter'ın önceki CEO'sunu ve diğer üst düzey liderlerini hızla kovdu ve ardından bu ayın başlarında çalışanlarının yarısını işten çıkardı.

Bu karışıklığın, Twitter'ın Mayıs 2022'de ABD düzenleyici kurumuyla yaptığı ve Twitter'ın gizlilik uygulamalarını iyileştirmeyi ve sorumluluğu belirli pozisyonlara sahip kişilere yüklemeyi kabul ettiği anlaşmaya uymamasına yol açacağına dair endişeler var.

FTC geçen hafta "Twitter'daki son gelişmeleri derin bir endişeyle izliyoruz. Hiçbir CEO veya şirket kanunların üzerinde değildir ve şirketler bizim onay kararlarımıza uymak zorundadır" dedi.

Son Haberler