Discord hakkında şok eden iddia: Kullanıcıların ses kayıtlarını devletle paylaşıyor

Discord hakkında şok eden iddia: Kullanıcıların ses kayıtlarını devletle paylaşıyor
Reddit'te bir kullanıcı, Discord'un gizli tutulan Türkiye ayağında çalıştığını iddia ederek, Discord'un Türkiye'de gizli bir ofisinin olduğunu öne sürdü.

İnternetin her noktasında olduğu gibi topluluk platformu olan Discord'da da çeşitli kötü amaçlı grup ve kişiler varlığını sürdürüyor. Bunun son örneklerinden birisini de deprem zamanında depremzedelerle dalga geçmeyi amaçlayan kişilerle dolu bir gruptu. Söz konusu grubun tek eylemi bu da değildi.

Tabii bu işin sadece manevi zarara uğratan örneği. Discord'da illegal paylaşımlar, veri sızıntıları ve hatta insanlara maddi zarar vermek isteyen topluluklar da bulunuyor. Fakat bugün, Türkiye'de faaliyet gösterdiği iddia edilen Discord'un gizli ayağı ve burada görev alan kişiler hakkında çarpıcı iddialar öne sürüldü.

Discord ve Türkiye'deki "gizli ayağında" yaşanan olaylar:

Reddit'te pek çok büyük toplulukta paylaşım yapan "naivelayou" adlı bir kullanıcı, Discord'un Türkiye'de paravan şirket üzerinden gizli bir ofisi olduğunu söyleyerek çarpıcı iddialar paylaştı.

  • NOT: Aşağıda yer alan açıklamalar, tamamen naivelayou adlı kullanıcının iddialarıdır. İddiaların doğrulu teyit edilmemiş ve henüz herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamış ya da yalanlanmamıştır.

"Discord'un Türkiye'de gizli bir ofisi var, ancak bu ofiste dönenler bir başka"

Tüm kullanıcıların ses kayıtlarına ve ekran kayıtlarına bile ulaşılabiliyor, gizli kişiler ofise gelerek kimlik tespiti talebinde bulunmaya başlıyor:

Türkiye, Discord'u tehdit etmiş, Discord da anlaşmaya vararak Türkiye'de Türkçe konuşulan her hesabın verilerini vermeye razı olmuş:

Verilerin sunulduğu yerin bir paravan şirket olmasını Discord istemiş:

Kimlerin verileri alınıyordu?

"Devletin bu verileri alır almaz müdahale etmeyişinin arkasındaki kirli siyaset var"

Fakat paravan şirketteki "23" lakaplı bir kişi, kirli siyasetin öğrenilmesiyle dosyaları talep eden kişileri kasten tahrip ederek göndermeye başladı:

Son kısmı özetlemek gerekirse:

İddiaya göre devlet kademesinde yüksek mevkide olan bir kişi, kendi emelleri doğrultusunda Discord'da daha fazla ve daha büyük suçların işlenmesine müsade ediyor, bu suçları da halihazırda suçlu olanlara işletiyor. Fakat şirket içindeki 23 lakaplı çalışan bu duruma karşı çıkarak verilerin yer aldığı belgeleri tahrip ederek gönderiyor.

Tüm bu ifadelerin sadece kullanıcının bir iddiası olduğunu, bizim aktarıcı taraf olduğumuzu tekrar hatırlatalım.

Son Haberler