Donald Trump Jr.'ın hesabı çalındı: Babasının ölümünü duyurdu

Donald Trump Jr.'ın hesabı çalındı: Babasının ölümünü duyurdu
Donald Trump Jr.'ın X hesabı hacklendi. Hesabın ele geçirilmesinin ardından Trump Jr.'ın hesabından babasının öldüğüne dair sahte paylaşımlar yapıldı. Üstelik paylaşımlarda Donald Trump Jr.'ın gelecek seçimlerde babasının yerini alacağına dair de ifadeler yer aldı.

Donald Trump Jr'ın X hesabı Çarşamba günü ele geçirildi. Hesap, eski Başkan Donald Trump'ın "vefat ettiğini" ve Trump Jr'ın devam eden 2024 başkanlık kampanyasında onun yerini alacağını iddia eden bir paylaşım da dahil olmak üzere birkaç olağandışı paylaşım yaptı. Sahte paylaşımlar sabahın ilerleyen saatlerinde silindi.

Yapılan paylaşımlarda ABD'nin mevcut Başkanı Joe Biden'a hakaret edilirken bu tür birçok paylaşım sabaha karşı silindi.

Eski adı Twitter olan X'te güvenlik her zaman sorunlu bir konu olurken 2020'de yaşanan büyük bir hack olayında, bir Bitcoin dolandırıcılığı amacıyla çok sayıda popüler hesap ele geçirilmiş; failleri o zamandan beri yasal sonuçlarla karşı karşıya kalmıştı. Bu yılın başlarında, internette yayınlanan bir veri tabanının 200 milyondan fazla X kullanıcı adı ve e-posta adresi içerdiği iddia edildi. Ancak şirket, toplanan verilerin daha önce bildirilen olayla ya da Twitter sistemlerinin istismarından kaynaklanan herhangi bir veriyle ilişkilendirilemeyeceğini söyleyerek saldırıya uğradığı yönündeki algıları geri püskürttü.

Son olarak ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın iş insanı oğlu Donald Trump Jr.'ın hesabının hacklenmesiyle güvenlik tartışmaları yeniden alevlendi.

Son Haberler