Elon Musk durmak bilmiyor! Twitter'ın en çok kullanılan özelliği ücretli oldu

Elon Musk durmak bilmiyor! Twitter'ın en çok kullanılan özelliği ücretli oldu
Twitter'ın hizmetlerinden biri olan TweetDeck, Twitter Blue'nun bir parçası haline gelerek ücretli oldu. Elon Musk, Twitter'ı aldığı günden beri artık kullanıcıların canını sıkacak yeniliklerine son vermek bilmiyor.

Bir süredir Elon Musk hakimiyetinde olan Twitter, son dönemlerde sadece "parasal" konularla gündemde. Platform, zaten Twitter Blue aboneliği ile tüketicileri adeta haraca bağladı. Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılar artık günlük görüntüleme sınırı ile bile karşılaşıyor.

Gelen son haberler ise Twitter'ın yan özelliklerinin de paralı olacağını ortaya koyuyor. Mesela TweetDeck. Yüzlerce tweetin tek ekranda görüntülenmesine, tweetlerin planlanmasına yarayan ve daha pek çok araç sunan bu yan hizmet, bugüne kadar ücretsizdi. Ancak Twitter'ın destek sayfasında paylaşılan bir gönderi ile TweetDeck'in artık Twitter Blue'nun bir parçası haline getirildiği belirtildi. Evet, TweetDeck hizmetinden faydalanmak için de artık para ödenmesi gerekecek.

Twitter'ın yaptığı resmi açıklama şu şekilde

TweetDeck'in yeni ve geliştirilmiş bir sürümünü kullanıma sunduk. Tüm kullanıcılar, sol alt menüdeki "Yeni TweetDeck'i deneyin"i seçerek kayıtlı aramalarına ve iş akışlarına buradaki içeriğimize bakılabilir.

TweetDeck'in yeni sürümünü kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak böyle bir şansınız da yok. Twitter çalışanlarına göre hizmetin eski sürümü, kısa bir süre sonra kullanılamaz hale gelecek. Hatta The Verge, eski hizmetin daha şimdiden kullanılamaz hale geldiğinden bahsediyor.

Twitter'dan sıkılıp alternatif arayışına geçen okurlarımızı aşağıdaki içeriğimize bekliyoruz:

Son Haberler