Elon Musk'ın hamlesi TweetDeck'i yerle bir etti

Elon Musk'ın hamlesi TweetDeck'i yerle bir etti
Elon Musk'ın Twitter'a tweet limiti getirmesiyle birlikte geniş kullanım alanı sunan TweetDeck adeta işlevsiz hale geldi. İşte ayrıntılar...

Twitter'ın ileri düzey kullanıcı odaklı TweetDeck arayüzü, sahibi Elon Musk'ın kullanıcıların günlük olarak görüntüleyebileceği tweet sayısını sınırladığını açıklamasının ardından büyük sorunlar yaşamaya başladı.

The Verge'ün haberine göre, kullanıcılar hafta sonu boyunca Twitter ile ilgili sorunları bildirirken, TweetDeck ile ilgili sorunlar da baş göstermeye başladı.

Sorunların, Elon Musk'ın 1 Temmuz'da duyurduğu tweet görüntülemeye ilişkin yeni sınırlamalarla ilgili olduğu düşünülüyor. Musk, "geçici" olarak adlandırdığı limitlerin, platformda "aşırı düzeylerde veri kazıma ve sistem manipülasyonunu ele almak için" gerekli olduğunu iddia etmişti.

Uygulanan yeni limitlerle, doğrulanmış hesaplar (esasen Twitter Blue'ya abone olanlar ) günde 6.000 gönderi okumakla sınırlandırılırken, diğer hesaplar yaşlarına bağlı olarak 600 veya 300 ile sınırlandırılacaktı.

Musk daha sonra bu limitleri doğrulanmış aboneler için 10.000 tweete ve diğer kullanıcılar için 1.000 ila 500 tweete çıkardığını duyurdu. TweetDeck dışında, Twitter'ın ana web sitesi ve uygulamaları Pazartesi sabahı itibariyle çalışır durumda görünüyor.

Özellikle habercilik yapan kişilerin kullandığı TweetDeck, anlık olarak birçok Twitter hesabını görmeyi sağlıyordu. Ancak şu anda sistem alt üst olmuş olabilir.

Son Haberler