Elon Musk'ın X'i Twitch ile rakip olabilir

Elon Musk'ın X'i Twitch ile rakip olabilir
Elon Musk'ın sahip olduğu X, Twitch'e benzer oyun yayınlama özelliklerini test ediyor ve Paris Hilton ile bir ortaklık aracılığıyla canlı alışveriş özelliklerini de deniyor.

Sosyal medya platformu X, sahibi Elon Musk'ın "her şey uygulaması"na dönüşme vizyonuna doğru adım adım ilerliyor. Musk'ın sahibi olduğu X, oyun akışı ve canlı alışverişi de içeren yeni video özelliklerini dahil etmeyi planlıyor. Eski adı Twitter olan X'in, Twitch benzeri temel oyun yayın özelliklerini denediği bildiriliyor. Şu anda bu özelliğe X Premium aboneleri erişebiliyor.

Yakın zamanda yapılan bir paylaşımda, @cyb3rgam3r420 kullanıcı adlı anonim bir Twitter hesabı 54 dakikalık bir Diablo IV akış videosu paylaştı. Video daha sonra şirketin sahibi Elon Musk tarafından yeniden paylaşıldı. Daha sonra milyarder de bu videoya yanıt verdi ve şirketin özelliği test ettiğini doğruladı.

Twitch ile rakip olabilirler

X'te mühendis olarak çalışan Mark Kalman da Premium abonelerin hesaplarından oyun yayınını nasıl ayarlayabileceklerini açıklayan bir video paylaştı. Bunun için X kullanıcılarının X Media Studio üzerinden Open Broadcaster Software'i (OBS) hesaplarına bağlamaları gerekiyor.

Şirket, bu platformda yayıncılara izin verme konusunda ne kadar ciddi olduğunu resmi olarak açıklamadı. Engadget tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu özellik yayınlarda izleyici yorumlarını destekliyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, şu anda diğer platformlarda bulunan içerik oluşturucu merkezli özelliklerin çoğundan yoksundur. Bu yeni hamle, X'in platforma daha fazla kullanıcı çekme çabasının bir parçası. Şirket bunun için içerik oluşturuculara ve yeni video özelliklerine yöneliyor.

Şirketin ayrıca canlı alışveriş özelliklerini denemeye başladığı bildirildi. X, bu alışveriş özelliklerini Paris Hilton ile yaptığı yeni bir ortaklık aracılığıyla tanıtıyor. ABD'li aktris, "canlı alışveriş özelliklerini içeren yılda dört orijinal video içerik programı oluşturmak" için imza attı.

Son Haberler