Elon Musk'tan Twitter kullanıcılarına şifreli DM uyarısı

Elon Musk'tan Twitter kullanıcılarına şifreli DM uyarısı
Elon Musk, Twitter'ın başına geçtiğinden bu yana sık sık değişiklik yaparken, geçtiğimiz günlerde Elon Musk'ın Twitter DM'lerine (Direkt Mesajlar) şifreleme getirmek istediği bildirilmişti. Görünüşe göre şimdi ilk versiyonunu yayınladı.

Elon Musk, Twitter'ın başına geçtiğinden bu yana platformda bazı özelliklerin işleyişinde çeşitli değişiklikler yaptı. Elon Musk'ın Twitter DM'lerine (Direkt Mesajlar) şifreleme getireceği belirtilirken, yeni versiyonu da yayınlandı.

Deneyin Ama Henüz Güvenmeyin

Twitter CEO'su Elon Musk, şirketin Twitter DM'lerine şifreleme getirdiğini kullanıcılara bildirdi. Ancak Musk kullanıcılardan temkinli olmalarını da istedi. Musk, "Şifrelenmiş doğrudan mesajların ilk sürümü az önce kullanıma sunuldu. Deneyin ama henüz güvenmeyin" paylaşımında bulundu.

Twitter Blue kullanıcıları için mevcut olan Twitter'daki şifreli mesajlar özelliğinin şu anda bazı koşulları ve sınırlamaları var. Şifreleme işlevi varsayılan olarak etkin değil ve kullanıcıların bunu kullanmayı tercih etmesini gerektiriyor. Ayrıca, yalnızca Twitter'daki işletmeler, hükümet yetkilileri veya Twitter Blue aboneleri gibi doğrulanmış kişiler şifreli DM'lere erişebilir.

Öte yandan, Wired tarafından hazırlanan çevrimiçi bir rapora göre, Twitter'daki şifreli mesajlar tam koruma sağlamıyor ve saldırıya uğrayabiliyor. Rapor, mesajların açık olduğunu ve üçüncü şahıslar tarafından manipüle edilebileceğini de ekliyor. Ayrıca Twitter, WhatsApp'ın yaptığı gibi mesajları uçtan uca şifrelenmiş olarak adlandırmadı. Ayrıca, mesajların şifrelenmesi grup mesajları ve görsel medya için çalışmıyor.

Bu arada, Elon Musk da geçtiğimiz günlerde Twitter'ın sesli görüşmeleri Twitter'a dahil etmek için çalıştığını duyurdu. Sesli ve görüntülü aramaların dahil edilmesiyle Musk'ın WhatsApp, Telegram ve daha fazlası gibi uygulamalara zorlu bir rekabet vermeyi hedeflemesi bekleniyor.

Son Haberler