Fahrettin Altun uyardı! Yapılan paylaşımlara dikkat

Fahrettin Altun uyardı! Yapılan paylaşımlara dikkat
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, tüm internet kullanıcılarını ilgilendiren bir açıklama yaparak, dezenformasyona karşı uyarıda bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bugün sosyal medyada önemli bir açıklama yaptı. Altun, dezenformasyona değindiği açıklama, sadece habercilerin değil, bireysel kullanıcıların da paylaşım yaparken dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Fahrettin Altun, internet kullanıcılarının haberci olmasalar bile yaptıkları paylaşımlardan sorumlu olduğunu hatırlattı.

Fahrettin Altun, X üzerinden yaptığı açıklamada bir de çağrıda bulundu. Bu çağrı, medya kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine yönelikti. Altun, ilgilileri yalan haberin arz ve talebiyle mücadele eden girişimler oluşturmaya davet etti. Bu çağrının nedenini de açıklayan Fahrettin Altun, dezenformasyonla mücadeleye herkesin dahil olması gerektiğini söyledi.

Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklama:

Gerginlik ve çatışma dönemlerinde gazetecilerin ve medya kuruluşlarının işi oldukça zordur. Doğru bilgi aktarmanın yanında farklı gruplar tarafından yürütülen dezenformasyon kampanyalarıyla da mücadele etmeleri gerekir.

Ancak, geleneksel mecralar ve sosyal medya platformlarında dolaşan bilgilerin doğruluğunu ve güvenirliğini sağlamak sadece habercilerin işi değildir. Kamuoyunun da içerik paylaşırken haberlerin doğruluğuna dikkat ve özen göstermesi gerekmektedir.

Daha geçtiğimiz gün kripto para piyasalarını sarsan bir yalan haber" olayı yaşandı:

"Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" bir suçtur ve hapis cezasına çarptırılabilirsiniz!

Son Haberler