Google Arama'ya büyük yenilik geliyor... İşte ilk ekran görüntüleri, aramalar baştan sonra değişecek!

Google Arama'ya büyük yenilik geliyor... İşte ilk ekran görüntüleri, aramalar baştan sonra değişecek!
Google, hem mobil hem de masaüstü tarayıcısını yeni özelliklerle güncelliyor. Bu kapsamda teknoloji devinin bir sonra getireceği önemli yenilik de ortaya çıktı. Kullanıcıların arama deneyimi önemli ölçüde iyileşecek.

Dünyanın bir numaralı arama motorlarından Google, çok yakında kullanıcıların belki de yıllardıe beklediği bir özelliği kullanıma sunacak.

Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda teknoloji devi, yapay zeka destekli arama motorunu göstermşişti. Bard ile entegreli arama motoru bazı ülkelerde beta olarak çıkış yaptı. Ancak son gelişme Google'ın mobil tarafında yaptığı bir değişikliği ortaya koyuyor.

Google Arama, mobilde yeni özellik alıyor

Google, arama motoru için mobilde arama kutusuna içeriği sürükle ve bırak işlevini test ediyor. Söz konusu özelliğe ilişkin test görüntüleri Twitter'da theoj22 isimli bir kullanıcı tarafından paylaşıldı.

lyjtsheiaabv.gif

Görüntüden de anlaşıldığı üzere kullanıcılar, arama yapmak istediği görüntüyü sürükleyip arama kısmına bırakarak daha iyi bir deneyim yaşayabilecek. Tabii ki Google, bunun için 'Lens' işlevinden faydalanacak. Arama işlemi gerçekliştikten sonra ise, ilgili bağlantı internet tarayıcısında açılacak ve sonuçlar karşınıza çıkacak.

Şu anda test aşamasındaki bu özelliğin, önümüzdeki günlerde resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Peki sizler güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Son Haberler