Google Arama'ya yapay zeka desteği geliyor!

Google Arama'ya yapay zeka desteği geliyor!
Google, yapay zeka destekli yeni Arama hizmetini kullanıma hazır hale getirdi. Search Labs üzerinden kayıt yaptıran kullanıcılar, yapay zeka destekli Google Arama'yı kullanma şansına sahip olacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google, birkaç hafta önce gerçekleştirdiği I/O 2023 etkinliklerinde, Arama hizmetine yapay zeka desteği ekleneceğini duyurdu. Şirket, o gün yaptığı açıklamalarda sürecin ne zaman başlayacağına ilişkin bir şey söylemedi. Ancak bugün, Google Arama'daki devrim dolu yeniliklerle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Şirket, ABD'deki kullanıcıların Search Labs üzerinden kayıt yaptırarak, yapay zeka destekli Arama'nın yeni özelliklerini test edebileceklerini duyurdu. Kayıt işleminden sonra bekleme sırasına alınacak kullanıcılar, konuyla ilgili bir e-posta aldıktan sonra yapay zeka destekli Google Arama'yı kullanmaya başlayabilecekler.

Tüm platformlarda kullanılabilecek!

Google'ın resmi blog sayfasından yapılan açıklamada, yapay zeka destekli Arama hizmetinin Android, iOS ve web sürümde kullanılabileceği belirtildi. Kullanıcılar, bu sayede diledikleri her yerde yepyeni Google Arama'yı deneyimleme imkanı yakalamış olacaklar. Bu arada; yapay zeka destekli Google Arama'ya kayıt yapılmasını sağlayan Search Labs'ın Türkiye'de bulunmadığını belirtelim. Yine de Seach Labs'a ulaşmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yapay zeka destekli Google Arama, aranan terimlerle ilgili sonuçlara ulaşılmasını kolaylaştıracak. Şirket, yapay zekanın tam olarak neyin aranmak istediğini anlayacağını ve buna göre de sonuçlar üreteceğini ifade ediyor. Elbette yapay zeka destekli Google Arama'nın ne kadar iyi olduğunu denemeden yorumlamanın hiçbir faydası yok.

Yapay zeka destekli Google Arama ile ilgili detaylı bilgi için:

Son Haberler