Google'ın ChatGPT rakibi özelliği ifşa oldu

Google'ın ChatGPT rakibi özelliği ifşa oldu
Google'ın ChatGPT ile popülerliğini artıran Bing'e rakip olacak özellikleri ifşa oldu. Magi projesi adı altında geliştirilen bu özelliklerin ne olacağı da belli oldu. İşte ayrıntılar...

OpenAI'ya 10 milyar dolarlık yatırımın ardından sahip olduğu hemen her uygulama ve hizmete ChatGPT'yi entegre eden Microsoft, bir başka teknoloji devi Google'ın epey canını sıkmış gibi görünüyor. Yakın zamanda bizzat Google CEO'su, şirketin arama motoruna yapay zeka araçları geleceğini resmen açıklamıştı. Şimdi bu konuda yeni bilgiler ortaya çıktı.

Şirket içi yazışmalara ulaştığını öne süren The New York Times, Google'ın yapay zeka araçlarıyla ilgili yeni planlarını gün yüzüne çıkardı. NYT'nin haberine göre Samsung'un akıllı telefonlarındaki varsayılan arama motorunu Bing olarak değiştirmeyi düşünmesi, deyim yerindeyse Google'ın paçalarını tutuşturmuş. Zira Samsung, Google için 3 milyar dolarlık bir gelir kaynağı anlamına geliyor…

Google, tahtını kaptırmamak için 160 kişilik ekip kurdu

Bing'in metinden görsel oluşturma aracından daha önce defalarca kez bahsetmiştik. Dall-E'nin yeteneklerini internette arama yapmak kadar kolay hale getiren bu özellik için de Google'dan bir rakip geliyor. GIFI olarak adlandırılan özellik, Google Görseller'e metinden görsel oluşturma aracı getiriyor. Evet, Google Görseller'e herhangi bir şey yazdığınızda Google, onu tıpkı bir ressam gibi görsele dönüştürebilecek.

Google'ın üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise Tivoli Tutor. Bu özellik ise kullanıcıların yapay zeka ile açık uçlu şekilde sohbet edebilmesini, bu yolla da yeni bir dil öğrenebilmesini mümkün kılıyor. Evet, yapay zeka yeni yabancı dil öğretmeniniz olacak.

Google Chrome'a özel gelecek özellik ise Searchalong olacak. Bu özellik, kullanıcılar internette normal şekilde gezinmeye devam ederken yapay zeka destekli bir sohbet botuyla sohbet edebilmesini mümkün kılacak. Örneğin; bir festivale gitmek istiyorsunuz. Searchalong'a festivale yakın bir otel sorabilirsiniz.

Son Haberler